REDAKCJA

Zespół redakcyjny

Wydawca, redaktor naczelna Dwumiesięcznika oraz portalu Business Intelligence, założycielka i pomysłodawczyni Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości.

Ambitna i niezależna dziennikarka ekonomiczna, zapraszana w roli prelegentki na najbardziej prestiżowe wydarzenia ekonomiczne i dziennikarskie w Polsce, tj. Forum Ekonomiczne w Krynicy, Forum Mediów i Komunikacji czy Festiwal Rok Kobiet. Od ponad 16 lat związana z biznesem, dziennikarstwem i edukacją. Z sukcesem prowadzi swoje firmy. Jej działalność ma trwały i widoczny wpływ na polski rynek wydawniczy oraz polską przedsiębiorczość. Jest ekspertką od skutecznego budowania marki osobistej. Pasjonatka nauczania i przekazywania wiedzy. Prywatnie miłośniczka porannej kawy.

W redakcji odpowiada za DZIAŁ BIZNES.

www.jachymczak.pl

 

Wieloletni praktyk prawa. Doradza w bieżącej działalności spółek, w szczególności z zakresu umów gospodarczych, z uwzględnieniem praw autorskich, doboru właściwej formy działalności gospodarczej oraz spraw korporacyjnych. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz firm rodzinnych. Bardzo dobrze porusza się w tematyce prawa rodzinnego i spadkowego, co w połączeniu ze specjalizacją prawa przedsiębiorców pozwala na sprawne prowadzenie doradztwa w zakresie sukcesji przedsiębiorstw. Zna realne potrzeby firm oraz zagrożenia i zakres odpowiedzialności prawnej kluczowych organów przedsiębiorstw. Od lat reprezentuje interesy kadr zarządzających w procesach sądowym. Współautor kilkunastu artykułów specjalistycznych o tematyce prawa gospodarczego i handlowego. Certyfikowany mediator z zakresu spraw gospodarczych i działalności przedsiębiorstw. Adwokat, absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 7 lat zarządza Kancelarią Adwokacką w Krakowie. Specjalizacja – obsługa prawna przedsiębiorstw.

www.gumula-kubicka.pl

Doktor nauk ekonomicznych. Rocznik 1977.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W okresie studiów odbył szereg stypendiów i staży zagranicznych m.in. w Wielkiej Brytanii (Newcastle University), w Hiszpanii oraz w Meksyku (EGADE Monterrey).
Zawodowo menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Pracował jako ekspert oraz dyrektor inwestycyjny w zakresie finansowania projektów inwestycyjnych oraz nieruchomości komercyjnych dla takich banków jak: BPH (HVB), BZ WBK (Santander), Raiffeisen, West LB, Alior oraz Millennium. Nieruchomości, które finansował obejmują projekty biurowe, handlowe, logistyczne, mieszkaniowe oraz hotele zarządzane pod marką Hilton i Radisson.
Autor wielu artykułów i publikacji o tematyce ekonomicznej.
Prywatnie ojciec dwójki dzieci – syna i córki. Pasjonat dalekich podróży, żeglarstwa, gór i dobrych książek.

Założycielka Centrum Zdrowia i Urody LuVital, specjalizuje się w baraży Beauty, Terapeuta urody, dyplomowana kosmetyczka, masażystka, ceniony wykładowca Kongresowy, szkoleniowiec, licencjonowana instruktorka Tai Chi, pasjonatka terapii komplementarnych. Od 30 lat opracowuje efektywne programy wyszczuplające i modelujące sylwetkę, które łączą różnorodne metody zabiegowe oparte na terapiach manualnych o udowodnionej skuteczności. Prowadzi Mistrzowskie Szkolenia w zakresie profesjonalnej pielęgnacji ciała. Uczestniczka projektu Fundacji Miasta Kobiet – Kobiety Krakowa. Bohaterka książki 69 Biznesowych Porad Dla Przedsiębiorczych Kobiet” autorstwa Elżbiety Jachymczak. Ma doświadczenie redakcyjne, przy współpracy z czasopismami takimi jak: Międzynarodowe czasopismo branży Healthy and Beauty LNE, BE INSPIRATION, Kosmetologia Estetyczna, Art of Beauty oraz Sens.

Od ponad 10 lat wykonuję bardzo ważny społecznie zawód. Zawód, który każdego dnia wymaga ode mnie odwagi. Odwagi w zadawaniu ludziom trudnych pytań. Jestem agentem ubezpieczeniowym i to, co kocham najbardziej to życie, dlatego specjalizuję się w ubezpieczeniach na życie.

Moim celem jest zbudowanie relacji z klientem tak, by przygotowana przeze mnie ochrona ubezpieczeniowa odpowiadała w pełni jego potrzebom, oczekiwaniom i była dopasowana do jakości jego życia.

Spotkanie ze mną nie ogranicza się tylko do prezentacji oferty, ale jest żywą dyskusją, podczas której poznajemy się, budujemy zaufanie i podejmujemy decyzję, czy chcemy i czy warto ze sobą współpracować. Rozmawiamy o życiu – o pasjach, zainteresowaniach i marzeniach, ale także rozmawiamy o sytuacjach trudnych, które mogą się przytrafić i zburzyć nasze bezpieczeństwo i spokój.

 

Mentorka kariery i autentycznego przywództwa, konsultantka i trenerka biznesu, akredytowany coach (ACC ICF), dyrektor HR z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami, rekrutacji oraz budowaniu strategii i rozwiązań personalnych w różnych branżach. Ambasadorka Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości”.

Wspiera i inspiruje do pozytywnych zmian w życiu osobistym i zawodowym. Pomaga w budowaniu marki osobistej i odnalezieniu zawodowego powołania. Wspiera w radzeniu sobie z kryzysem, trudnymi relacjami oraz towarzyszącym im stresem i emocjami. Pomaga w budowaniu wiary w siebie, poczucia sensu, samoakceptacji, odwagi i życiowej energii.

Specjalizuje się w obszarze Personal Brandingu, autentycznego przywództwa, asertywności, komunikacji, radzenia sobie ze stresem i emocjami oraz Work-Life Balance.

Autorka projektów: Autentyczne przywództwo w życiu i biznesie”, W drodze do siebie”, Praca marzeń”, Spełniona w pracy”, Nowa JA” oraz Esencja Kobiecości”.

Absolwentka  Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej na  Politechniki Krakowskiej oraz Międzywydziałowych Studiów Podyplomowych na kierunku Ochrona Środowiska & Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Członek OSPS BHP  Warszawa Wola.

Stanowcza  i konkretna zwolenniczka praktycznego BHP. Zna realne problemy związane z zagrożeniami w zakładach produkcyjnych. Bardzo sprawnie porusza się w tematach modyfikowania  procedur  BHP.

Wspiera i podnosi świadomość pracowników w zakresie poprawy warunków pracy.

Szkoleniowiec z pasją i przekonaniami.

Redaktor „Dwumiesięcznika Bussines Intelligence”, gdzie pisze artykuły dotyczące tematyki BHP.

Prywatnie żona i matka – królowa kuchni.

Pasje: eksperymenty kuchenne, ogród i książki.

 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, od ponad 25 lat z wiązany z bankowością, ekspert w dziedzinie finansowania handlu.

Bogate doświadczenie w zarządzaniu personelem, wsparciu klienta, szkoleniach stacjonarnych i online oraz wdrażaniu i optymalizacji usług bankowych, procesów i systemów.

Aktualnie zaangażowany w rozwój systemów informatycznych w jednym z największych banków w Polsce oraz redaktor Dwumiesięcznika Business Intelligence.

 

 

Osobista  stylistka, doradca wizerunku, brafitterka, konsultantka ślubna, organizator imprez w Lexa Design & Events spółka z o.o. doradca ds. wizerunku osobistego i biznesowego. Prowadzi metamorfozy klientek oraz organizuje sesje zdjęciowe i pokazy mody. Trener wizerunku, nauczyciel zawodu stylisty w szkole Teb Edukacja w Rybniku.  Bohaterek książki 69 biznesowych porad dla przedsiębiorczych kobiet” oraz Ambasador Kobiecej Przedsiębiorczości 2020”. Redaktor Dwumiesięcznika Bussines Intelligence”, gdzie pisze artykuły dotyczące wizerunku biznesowego.  Prowadzi własnego bloga oraz współtworzy artykuły do portalu Szczypta Luksusu”. Swoją działalność prowadzi stacjonarnie oraz on-line docierając do klienta bez względu na odległość.  Ważną część jej pracy stanowi działalność charytatywna, w ramach której organizuje maratony Zumba Fitness wspierając w ten sposób mikołowskie dzieci z chorobami onkologicznymi.

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.