Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe

Slow Fashion Cafe
24 marca 2023 r. w Slow Fashion Cafe odbył się pokaz mody w ramach Cracow Fashion Week. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

24 marca 2023 r. w Slow Fashion Cafe w Krakowie odbył się pokaz najnowszej kolekcji ubrań, stworzonej przez instruktorów, kursantów i przyjaciół SFC. Wydarzenie uświetnił wernisaż prac artystki Ewy Obrochty. Event odbył się w ramach Cracow Fashion Week, organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było “Innovation in design”. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Slow Fashion Cafe — Miejsce modowej pasji 

To już 10 lat od kiedy Slow Fashion Cafe gości na modowej mapie Krakowa podczas jednego z największych wydarzeń w Polsce – Cracow Fashion Week. Jest to urokliwe miejsce, na co dzień łączące w sobie pracownię krawiecką, szkołę, kawiarnię oraz butik.  W tej inspirującej przestrzeni można nie tylko obserwować sam proces tworzenia, ale także zacząć swoją przygodę z szyciem. Owoc pracy instruktorek oraz kursantek mogliśmy podziwiać podczas tegorocznych pokazów mody.

Slow Fashion Cafe
Fot. Rafał Korzeniowski

Unikalne połączenie

Wydarzenie rozpoczęło się od zaprezentowania prac autorstwa Ewy Obrochty. W skład wystawy wchodziło 9 kolaży stworzonych w technice komputerowej. Na pierwszym wybiegu można było podziwiać grafiki artystki, nadrukowane na ubraniach modeli. Z tego powodu pokaz mody został połączony z wernisażem.

Moimi zainteresowaniami artystycznymi zawsze byli ludzie i codzienność. Interesuje mnie to, kim jesteśmy, jak wpływa na nas świat miejski i jak kształtuje się nasza tożsamość.

– mówi Ewa Obrochta

Co zaskakiwało najbardziej?

Zaskoczeniem dla wielu widzów był niecodzienny pokaz, podczas którego modele prowadzili po wybiegu rowery. Było to nowatorskie połączenie mody ze sportem. Rowery zostały udostępnione przez firmę Rowery Świata.

Po prezentacji kolekcji od Slow Fashion Cafe odbyły się pokazy mody zaprzyjaźnionych projektantów.

Little Pink Dress Design zaprezentowała swoją nowoczesną koncepcję ubioru, podkreślając hasło przewodnie tegorocznego Cracow Fashion Week – “Innovation in design”.

Nie mogło zabraknąć prezentacji kimon kursantek, zainspirowanych kulturą Japonii.

Slow Fashion Cafe
Fot. Rafał Korzeniowski

Całe wydarzenie poprowadziła właścicielka Slow Fashion Cafe – Katarzyna Stypulska-Trybulec
Reżyserią imprezy zajęła się Hanna Zalewska – Poczuj Się Ważną

W trosce o ekologię

Projekty Marii Kuźmy, instruktorki Slow Fashion Cafe, stworzone zaś zostały w duchu recyklingowym. Powstały one z materiałów, które kiedyś tworzyły inne kreacje.

Jeśli macie coś w domach, to nie wyrzucajcie. Przyjdźcie na warsztaty do Slow Fashion Cafe i przerabiamy!

– zachęca Maria Kuźma
Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe Fot. Rafał Korzeniowski

Końcowy pokaz odbiegał od reszty strojów przez swój prosty, sportowy styl. Odzież firmy Wilk W Owczej składa się w 100% z naturalnych materiałów, będąc przy tym funkcjonalna w każdych warunkach. Prezentacja marki wzbogaciły torby lokalnej firmy Rogalbags.

Solidarni z Ukrainą

W trakcie Cracow Fashion Week w SFC można było kupić specjalne prace, z których dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz osób pokrzywdzonych podczas wojny na Ukrainie. Akcja odbywała się w ramach projektu “Paczka dla Ukrainy” organizacji charytatywnej Caritas.

Autor tekstu: Daria Sulich, Zofia Kwiecińska

Redakcja i korekta tekstu: Red. Elżbieta Jachymczak

portal biznesowy

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.