Live2Lead – fotorelacja z konferencji

Zobacz fotorelację z konferencji Live2Lead, której organizatorem jest John C. Maxwell. | Kraków

Mieliśmy ostatnio okazję uczestniczyć w konferencji Live2Lead, której organizatorem jest John C. Maxwell, światowej klasy trener i autor z dziedziny przywództwa. Mówcami, którzy wzięli udział w wydarzeniu byli Marcus Buckingham, Ryan Leak oraz Kendra Scott, którzy przedstawili swoje historie oraz perspektywę na temat bycia liderem dla samego siebie jak i dla swojego zespołu. Udzielili wielu przydatnych rad, ale również w bardzo przyjazny i ciekawy sposób nawiązali ze słuchaczem więź, co ukazuje, jak dobrymi są liderami.

“Największym wyzwanie w życiu jest prowadzenie samego siebie”.

– John C. Maxwell

3 poziomy przywództwa na konferencji Live2Lead

Dzięki temu wydarzeniu mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak zostać przywódcą na wysokim poziomie, o czym opowiedział sam John Maxwell. Przedstawił nam 3 poziomy przywództwa oraz wytłumaczył, jak dotrzeć na najwyższy z nich. 

„Mam w sobie orła, który pragnie szybować. Mam też w sobie hipopotama, który chce się taplać w błocie. Orzeł we mnie sprawia, że patrzę na innych z góry. Hipopotam przypomina mi, jak bardzo jestem podobny do innych”.

Prelekcja Murcusa Buckingama

Kolejna prelekcja dotyczyła najpotężniejszej siły w życiu, czyli miłości.  Poznaliśmy sposób, w jaki możemy wprowadzić miłość do naszej firmy i do naszego zespołu. Według niego powinniśmy znaleźć czynności w naszej pracy, które kochamy wykonywać. Wystarczy, że będzie to 20% naszych codziennych obowiązków, aby pozostawać w „strefie miłości”. 

“Liderzy są twórcami doświadczeń”.

– Marcus Buckingham

„6 lekcji przywództwa, których nauczyłem się w pogoni za porażką”

O tym opowiadał Ryan Leak. Najmłodszy z grona dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom, w przyjemny i zabawy sposób opowiedział swoją historię, jaką musiał przejść, aby znaleźć się w miejscu, którym jest obecnie, czyli współpracuje z największymi gwiazdami NBA. Opowiedział o tym, jak jedna z porażek przyczyniła się do jego wielkiego sukcesu i jak my możemy sobie poradzić z przeszkodami, które spotykamy, ponieważ to właśnie jedna z porażek może poprowadzić nas na szczyt. 

“Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że nie może ci się nie udać?”.

– Ryan Leak

Jak rozwijać swoje marzenia. O tym opowiedziała Kendra Scott, właścicielka firmy o tej samej nazwie, matka, filantropka oraz jedna z najbogatszych kobiet w Ameryce. Opowiedziała o strukturze swojej firmy, która jest przyjazna dla swoich pracowników. W szczególności dla matek, które według niej pracują najlepiej. Podzieliła się również swoim poglądem na filantropie w życiu, jak i w pracy. 

Dzięki Konferencji Live2Lead mogliśmy uzyskać fachową wiedzę w dziedzinie przywództwa. Poznając historie 4 światowych liderów, poznaliśmy 4 różne drogi na szczyt. Ich zmagania i motywacje, a przekazana przez nich wiedza zdecydowanie pomaga w odnalezieniu własnej ścieżki.

“Wszystko wzrasta i upada z powodu przywództwa”

– o tych słowach  Maxwella powinniśmy pamiętać, budując nasze kariery i historie jako liderzy. 

Tekst: Aleksandra Gibas

Foto: Organizator

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.