Targi Pomysłów na Biznes | Fotorelacja

targi pomysłów na biznes

10 lutego 2024 roku w hali EXPO w Krakowie odbyła się IV edycja Targów Pomysłów na Biznes. To wyjątkowe wydarzenie skupiające przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli sektora usług dla firm oraz wszystkich zainteresowanych nowatorskimi pomysłami na rozwijanie działalności gospodarczej. O czym rozmawiano na targach i kogo można było spotkać? Obejrzyj fotorelację.

Franczyza idealnym pomysłem na biznes

Podczas Targów Pomysłów na Biznes  – Business Idea w Krakowie rozmawialiśmy z Panią Jolantą Łapińską, dyrektor rynku profesjonalnego Dr Irena Eris. Opowiedziała nam jak firma, posiadająca już 30-letnie doświadczenie na rynku, działa według założeń franczyzy oraz jakie 3 podstawowe korzyści płyną z tego modelu. 

Firma Dr Irena Eris opiera się na modelu franczyzowym, natomiast model ten zmieniał się na przestrzeni lat, zaczynając od lokali z franczyzy, a dopiero później wprowadzając własne, w celu udoskonalenia biznesu. 

– wyjaśnia Jolanta Łapińska, Dyrektor Rynku Profesjonalnego.

Według niej kluczem jest silny brand, czyli rozpoznawalna marka, znana już na całym świecie. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynku maka zna potrzeby Polek, dlatego chce otwierać coraz więcej Instytutów Kosmetycznych i salonów Beauty Partner. Aktualnie firma posiada 5 własnych placówek oraz 20 franczyzowych. 

Kraków czeka na nowy Instytut Kosmetyczny. Może właśnie Ty go otworzysz?

Drugą korzyścią jest precyzyjny dobór partnerów biznesowych takich, którzy rozumieją tę filozofię, a dzięki temu dbają o najwyższą jakość i standard usług, a także o bezpieczeństwo klientów. 

Najważniejszą kwestią jest to, że firma jest obecna podczas całego procesu franczyzy, od podpisania umowy poprzez cały okres współpracy.  Dba o rozwój swoich franczyzobiorców, oferując platformę edukacyjną oraz wiele różnych spotkań czy szkoleń. 

Dlaczego ważne są tłumaczenia w biznesie międzynarodowym?

Agnieszka Nowińska wystawiła się na Targach Business Idea ze względu coraz większą ilość obcokrajowców w naszym regionie. W Krakowie jest to około 15% mieszkańców i to im chcą ułatwić funkcjonowanie w biznesie. Ekspertka wspomina o tym, jak ważne jest obecnie posiadanie strony internetowej w wielu językach. Wszystko po to, aby ułatwić odbiór, ale i zachęcić potencjalnych klientów.

Tłumaczenia dają firmą możliwość poprawienia relacji panujących między pracownikami i stworzenia lepszych więzi. Jest to bardzo ważny aspekt społeczny, o którym warto pamiętać. 

Twoja strona www powinna być w języku ojczystym i angielskim, ale warto również pamiętać o języku ukraińskim, a także hiszpańskim.

Szukając pomysłu na biznes, często potrzebujemy wsparcia finansowego. Na jakie dofinansowania mogą liczyć przedsiębiorcy w tym roku w Małopolsce?

Jest to bardzo szerokie pytanie, ponieważ wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawiają się coraz to nowe możliwości. Jako Fundacja Rozwoju Regionu Rabka oferujemy Przedsiębiorcom wsparcie w ramach szeregu funduszy pożyczkowych prowadzonych we współpracy m. in. z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Oferta jest dynamiczna, dlatego też warto śledzić naszą stronę frrr.pl.

Równolegle oferujemy dla podmiotów z Podhala i Podregionu Tarnowskiego wsparcie w ramach bezzwrotnego dofinansowania usług rozwojowych (np. szkoleń/doradztwa). Co ważne, my przyznajemy promesę dofinansowania, a interesujące usługi dany Podmiot wybiera już sam z Bazy Usług Rozwojowych (to ponad 30 000 szkoleń i usług). Również rozliczenie takiego dofinansowania nie jest zmartwieniem Przedsiębiorcy – dokonuje się ono pomiędzy nami a firmą szkoleniową. 

– wyjaśnia Małgorzata Malina, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka

Co należy zrobić, aby uzyskać pozytywną decyzję i otrzymać pieniądze?

Wystarczy się do nas zgłosić. Podstawową cechą Zespołu pracującego w Fundacji Rozwoju Regionu Rabka jest otwartość dla klienta i biznesowe podejście. Zdajemy sobie sprawę, że dla podmiotów, które chcą skorzystać z dofinansowania, najważniejszy jest czas i prostota obsługi. Codziennie staramy się udoskonalać nasze procedury tak, by upraszczać je do niezbędnego minimum. 

– dodaje Pani Małgorzata

Pomysłów na biznes jest wiele. A może salon fryzjerski?

“Happy Cuts” to wyjątkowe miejsce na mapie salonów fryzjerskich. Stworzone z myślą o najmłodszych Klientach, którzy lubią być traktowani na równi z dorosłymi. Dla nas to właśnie mali Klienci są najważniejsi i dla nich dostosowane są nasze usługi oraz wystrój salonu. W naszym salonie strzyżemy, a także wykonujemy inne fryzury – karbujemy włosy, pleciemy warkocze i robimy kolorowe pasemka. Małym damom, które odwiedzają nasz salon, możemy także pomalować paznokcie lub zrobić bezpieczny, zmywalny tatuaż.

– mówi Agnieszka Kalinowska z Happy Cuts

Do naszych salonów zapraszamy całe rodziny! Mnóstwo atrakcji w salonie skierowanych do dzieci, pozwala rodzicom na zadbanie o swoje fryzury, podczas gdy ich pociechy bawią się bezpiecznie tuż obok.

Pomysł na salon fryzjerski dla dzieci powstał w głowie trójmiejskiej mamy, dla której najważniejsze jest szczęście dzieci. Pracując przez wiele lat z maluchami w Stanach Zjednoczonych, nauczyła się, że pierwsza wizyta u fryzjera może być pełna śmiechu i zabawy. Kiedy przyszedł czas na strzyżenie jej dzieci, okazało się, że w Trójmieście i okolicach nie ma miejsc, które chciałyby, to ważne w życiu dziecka i rodzica wydarzenie, ułatwić. Postanowiła zatem wyjść naprzeciw potrzebom dzieci. Im również podczas strzyżenia należy się dopieszczanie.

W salonie HAPPY CUTS dziecko samo wybiera miejsce, w którym chce być czesane. W foteliku samochodziku, motorze, na kolorowym fotelu fryzjerskim, na kolanach mamusi czy tatusia lub wprost na naszym placu zabaw.

Rodzice przez cały czas wizyty w salonie, mając swoje pociechy na oku, relaksują się przy kawie lub herbacie na wygodnej kanapie.

To może być Twój Pomysł na Biznes

Partonem Medialnym wydarzenia był portal Business Intelligence

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.