„Pomaganie Buduje” — I Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej zakończone 

Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej

Ach co to był za wyścig! Emocjonujące, pełne dobra wydarzenie, które obfitowało w pomoc, sport, rozmowy biznesowe. Był też uśmiech całej branży budowlanej. Tak w skrócie można opisać sobotę, 18 maja w Podłężu. Do wyścigu stanęło 197 miłośników kolarstwa. Zapraszamy na relację z I Mistrzostw Polski Branży Budowlanej organizowanych przez SMAY i Fundację Rodziny Maj im. Piotra Maja. 

Za nami I Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym

Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym zakończone. 18 maja hasło „Pomaganie Buduje” zebrało na linii startu wyścigu 197 kolarzy. Zmierzyli się oni z przejechaniem trasy przez Puszczę Niepołomicką, aby wspólnie realizować misję niesienia pomocy. Mistrzostwa były jednym z elementów integrujących ludzi o wielkich sercach. Kolacja charytatywna, unikalne licytacje, powerspeech Rafała Sonika, a także strefa networkingu biznesowego — to tylko niektóre z wielu atrakcji, które przygotowali organizatorzy Peletonu Dobra: SMAY Sp. z o.o. i Fundacja Rodziny Maj im. Piotra Maj.

Kto zdobył tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski Branży Budowlanej? 

Na dystansie 84,5 km zwyciężył Emil Stańczykowski (Volveno Racing Team), wyprzedzając Krzysztofa Rąpałę (PS8 Racing Team) i Ambrożego Kozikowskiego (AKIS.pl). Wśród kobiet (50 km) triumfowała Marta Koc (ERAGA), przed Joanną Balawajder (W.EG Polska) i przed Agnieszką Kościowską (Conoship). Natomiast w klasyfikacji drużynowej podium zdobyły następujące zespoły: Zio-Max One Team, CFE, SMAY TEAM. 

Aktywny networking branżowy

Po uroczystym wręczeniu medali na uczestników czekała przygotowana strefa networkingu przez Business Centre Club. W myśl idei: Pomaganie Buduje… także relacje biznesowe, zainteresowani mogli skorzystać z wymiany wizytówek, doświadczeń branżowych, a także po-mistrzowskich uśmiechów. Podczas networkingu odbyły się dwa niezwykle motywujące powerspeeche ambasadorów wydarzenia: Rafała Sonika i Bartka Ostałowskiego. 

Licytacja charytatywna i Majowa Noc Zwycięzców

„Majowa noc zwycięzców”, czyli wieczorna kolacja charytatywna połączona z licytacją rzeczy wyjątkowych była jednym z najważniejszych punktów eventu. Kolacja stworzyła przestrzeń do budowania więzi społecznych i wspierania działań charytatywnych. Ludzie dobrego serca na czele z organizatorką wydarzenia — Marzeną Maj, Wiceprezeską SMAY i Prezeską Fundacji Rodziny Maj spędzili wyjątkowy wieczór, którego misją była pomoc potrzebującym. 

Towarzysząca kolacji licytacja, dała możliwość nabycia unikatowych przedmiotów, m.in. dzień z Czesławem Langiem na Tour de Pologne, trening w Hiszpanii z Tomkiem Marczyńskim czy udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Cassino. 

Pomoc podopiecznym Fundacji Rodziny Maj im. Piotra Maja

Hasło przewodnie „Pomaganie Buduje” bezpośrednio odnosi się do przeznaczania funduszy na rzecz osób potrzebujących. Beneficjentami środków zebranych podczas wydarzenia są podopieczni Fundacji Rodziny Maj: 

  • Rita Malinkiewicz — Jedna z najlepszych, polskich kolarek górskich. Mistrzyni Polski, której karierę w 2020 r. przerwał wypadek.
  • Lenka Kośla — chorująca na ultra rzadką mutację w genie PACS2, która odbiera jej szansę na sprawność.
  • Mali Pacjenci Kliniki Onkologii i Hematologii — Dzieci, których rodzice usłyszeli jedną z najtrudniejszych diagnoz. Fundacja Rodziny Maj już w 2023 r. intensywnie włączyła się w proces wsparcia pacjentów leczonych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Ty też chcesz pomóc? Zbiórka trwa do 30 czerwca. Podziel się dobrem: https://www.siepomaga.pl/pomaganie-buduje 

Ambasadorzy Peletonu Dobra

Wydarzenie zebrało zaangażowane grono ambasadorów, którzy aktywnie propagują ideę „Pomaganie Buduje”:

  • Tomasz Marczyński — czterokrotny Mistrz Polski w kolarstwie szosowym, zwycięzca dwóch etapów Vuelty, brał udział w najważniejszych wyścigach świata.
  • Czesław Lang — wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, legenda światowego kolarstwa.
  • Rafał Sonik — polski przedsiębiorca, kierowca w rajdach terenowych w kategorii quadów, zwycięzca rajdu Dakar, dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro.
  • Bartłomiej Ostałowski — kierowca rajdowy, samochód prowadzi stopą, rekordzista Guinessa w drifcie.
  • Jakub Colin Brzeziński — Rajdowy Mistrz Polski 2019,2021. Rajdowy V-ce Mistrz Polski 2016-2023.

I Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym połączone z biznesowym networkingiem i kolacją charytatywną przyniosły pomoc liczoną w milionach złotych! Inicjatywa firmy SMAY i Fundacji Rodziny Maj im. Piotra Maja pokazała, że Pomaganie Buduje i udowodniła, że zjednoczona branża budowlana dokonuje rzeczy wielkich! Pogoda, zawodnicy, atmosfera i ludzie o wielkich sercach — 18 maja dopisało to wszystko! A to dopiero początek… bowiem organizatorzy już teraz potwierdzają, że w 2025 roku branża budowlana ponownie stanie na starcie o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski zarówno w kolarstwie szosowym, jak i w pomocy potrzebującym. Do zobaczenia za rok! 

Fotografia: Dawid Kwiatkowski

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.