Wypoczynek na łonie natury – najprostsza rzecz jaką możesz sobie podarować

Wypoczynek na łonie natury na kolor zielony. Dlaczego nie korzystać z dobrodziejstw Matki Ziemi lub pojechać do Zagrody19? Zobacz sam!

Badania naukowe przeprowadzone na przestrzeni wielu lat pokazują, że natura ma pozytywny wpływ na nasz dobrostan psychiczny i fizyczny. Co ciekawe, już samo patrzenie na piękne krajobrazy, takie jak lasy, łąki czy góry, może poprawić nasze samopoczucie. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że spędzanie czasu na łonie natury ma tak wielką moc?

Matka Ziemia i jej najcenniejszy dar

Według badań naukowych czas spędzony na łonie natury ma korzystny wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz równowagę emocjonalną. Jest zatem jednym z tych zasobów, do którego mamy w zasadzie łatwy i darmowy dostęp. Najnowsze ustalenia naukowców mówią o tym, że już 20 minut dziennie w kontakcie z naturą obniża w znaczący sposób poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za odczuwanie stresu. Wniosek z tego jest bardzo prosty.

Osoby regularnie korzystające z takiej formy relaksu
wykazują mniejszą skłonność do stresu oraz objawów depresji czy lęku.

Poza tym aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu wpływa na poprawę kondycji fizycznej oraz m. in. na poprawę jakości snu. Zatem znane wszystkim hasło “w zdrowym ciele, zdrowy duch” sprawdza się tu idealnie.

Dodatkowe korzyści z przebywania na zielonym

Jest wiele narzędzi, które regulują pracę naszego układu nerwowego. Jednak tym najbardziej dostępnym i w zasadzie najprostszym jest kontakt z naturą. Jakie jeszcze korzyści czerpie nasz organizm ze zwykłego spaceru po lesie czy parku? Jest ich mnóstwo, a do tych najciekawszych, na które warto zwrócić uwagę, należą:

  • Poprawa pamięci krótkiej
  • Łagodzenie stanów zapalnych
  • Ochrona wzroku
  • Obniżanie ciśnienia krwi
  • Ochrona przed nowotworami
  • Wzmacnianie układu odpornościowego

Spędzanie wolnego czasu na łonie natury to samo dobro

Nie można pominąć faktu, że natura pozytywnie wpływa nie tylko na nasz ogólny dobrostan, ale także na naszą kreatywność oraz motywację. Ludzie, którzy regularnie spędzają czas w otoczeniu zieleni, mogą liczyć na zwiększenie poziomu energii oraz na poprawę koncentracji, co pozytywnie wpływa na jakość ich pracy. Warto jednak pamiętać, że ma to być prawdziwy kontakt z naturą. Czyli taki, który nie będzie zakłócony np. przez głośną muzykę płynącą ze słuchawek prosto do naszych i tak zmęczonych uszu.

wypoczynek na łonie natury

Wypoczynek na łonie natury w kolorach zieleni

Dlaczego zatem nie korzystać z dobrodziejstw Matki Ziemi na co dzień, zapewniając sobie choćby dłuższe spacery lub wycieczki rowerowe? Albo nie wybrać się na zwyczajny wypoczynek do Przestrzeni Naturalnej Bliskości Zagrody19. To miejsce, otoczone nie tylko wszechobecną zielenią, ale też ciszą. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy jesteśmy zmęczeni codziennymi obowiązkami i marzymy o chwili spokoju. Nikt, ani nic nie zrobi tego lepiej niż natura, która jest idealnym dopełnieniem naszych działań.

Przebywanie w Zagrody19 i wypoczynek na łonie natury to samo zdrowie.

Przyjedź!

Kto Ci zabroni?!

Autor: Michalina Choda

Fot.: Magdalena Choda

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.