Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży może być dla wielu rodziców dużym wyzwaniem. Trudności, jakie oni napotykają, pojawiają się każdego dnia. Od najmłodszych lat zależy nam — rodzicom na dobrej komunikacji ze swoimi dziećmi. Im dzieci są starsze, tym budowanie z nimi więzi może być bardziej wymagające. Podczas spotkania przeanalizujemy najnowsze informacje dotyczące tej problematyki oraz wymienimy się dobrymi praktykami, jakie warto stosować w domu. Jaki będzie tegoroczny Meetup organizowany przez Stowarzyszenie Platforma Kobiet? Kto i z jakim tematem pojawi się na scenie? Kiedy i gdzie porozmawiasz z ekspertami z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży?
Jaki będzie tegoroczny Meetup?
Podczas spotkania będziemy dyskutować ze specjalistami psychologii, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Meetup to doskonała okazja do tego, aby poszerzyć horyzonty i lepiej zrozumieć temat.
Jako Stowarzyszenie cieszymy się, że możemy razem rozmawiać o tak ważnym temacie, jakim jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz możemy stworzyć platformę inspirującą rodziców do podjęcia dialogu i wspierania swoich dzieci.
Mówcy i goście specjalni przedstawią sposoby na świadome budowanie relacji w rodzinie. Będzie to okazja do dyskusji na temat mentalności współczesnych nastolatków i małych dzieci pod kątem stosunku do rozwoju i komunikacji. Uczestnicy dowiedzą się, jakimi są rodzicami i co mogą swoim dzieciom zaoferować. Celem spotkania jest pokazanie, jak zrozumieć dzisiejszy świat i jak rozmawiać z nastolatkami.
Czekamy na rodziców, którzy w niedzielne popołudnie chcą spędzić czas we wspaniałych przestrzeniach Zamku w Niepołomicach. Możecie przyjść sami lub zabrać ze sobą swoje pociechy w każdym wieku. Zapewniamy dla dzieci opiekę wykwalifikowanej kadry.
Kto i z jakim tematem pojawi się podczas Mettup “Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – przyczyny kryzysu”?
Meetup będzie podzielony na dwie części — wykład oraz część warsztatową. Podczas wykładu Katarzyna Matusik-Lipiec oraz Tomasz Waleczko będą rozmawiać na temat budowania relacji w rodzinie, oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Część warsztatowa przeznaczona jest dla rodziców. Będzie prowadzona w 3 grupach podzielonych na kategorie wiekowe. Trenerzy i trenerki przekażą wiedza z zakresu komunikacji bez przemocy oraz budowania relacji z dzieckiem. Rodzice będą mieli okazję wziąć aktywny udział w warsztatach, wymienić się doświadczeniami oraz zadawać najbardziej nurtujące pytania.
Szczegółowy program spotkania:
15:00 Rejestracja uczestników
15:30 Przywitanie — Katarzyna Matusik-Lipiec, Prezeska Stowarzyszenia Platforma Kobiet
15:45 Wykład „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży wyzwaniem współczesnych rodziców” – Katarzyna Matusik-Lipiec oraz Tomasz Waleczko
16:30 Przerwa kawowa, networking
WARSZTATY – 17:00 – 18:30 – 3 grupy równolegle
„Relacje i komunikacja w rodzinie” — warsztaty o tematyce ogólnorodzinnej (20 miejsc) — prowadzi: Magdalena Pajdak, psychoterapeuta, coach.
„Budowanie więzi i wychowanie oparte na zaufaniu” — warsztat dla rodziców posiadających dzieci do 12 r.ż. (20 miejsc) – prowadzi: Pedagożka, terapeutka pedagogiczna, polonistka. Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców.
„Nastolatek w domu — wyzwania i rozwój” — warsztat dla rodziców nastolatków (20 miejsc) – prowadzi: Tomasz Waleczko, psycholog, trener metody BrainCore
Kiedy i gdzie porozmawiasz z ekspertami z zakresu psychologii dzieci i młodzieży?
Spotkanie będzie miało miejsce w niedzielę 9 lipca 2023 roku od godz. 15 na Zamku w Niepołomicach. Podczas spotkania organizatorzy i zaproszeni goście wymienią swoje poglądy dotyczące zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a także wyzwań współczesnych rodziców. Poszukamy odpowiedzi, co robić, kiedy dziecko odczuwa niepokój i jak się lepiej komunikować? Przedstawimy również eksperckie opinie na temat nowych technologii, które mogą chronić młodych ludzi przed nadmiernym i szkodliwym uczestnictwem w Internecie, które wpływa na ich zdrowie psychiczne.