Emocje w życiu człowieka

emocje w życiu człowieka
Jakie mamy emocje w życiu człowieka? Jesienna Bombonierka w Galaxy w tanecznym rytmie o uwalnianiu emocji. | Kraków

Nadszedł październik, a wraz z nim Jesienna Bombonierka w Galaxy. Tym razem tematyką spotkania z Klubem Kobiet były emocje w życiu człowieka. Rozmawiano o tym, jak je rozpoznawać oraz jak sobie z nimi radzić. Faktem jest, że ćwiczenia fizyczne poprawiają nasze samopoczucie. Gdy wprawiamy nasze ciało w ruch, nasz mózg wydziela serotoninę, hormon bezpośrednio powiązany z naszym samopoczuciem. Jak zatem emocje wpływają na nasze życie?

Dlaczego emocje w życiu człowieka odgrywają tak ważną rolę?

Emocje pozwalają nam lepiej zrozumieć siebie i świat. Pomagają nam również w komunikowaniu się. Służą jako narzędzie do uczenia się, zarówno poprzez poznawanie samego siebie, jak i obserwowanie innych ludzi. Emocje mogą być silnym motorem do działania. Są inspiracją dla nas do osiągania celów. Mogą również stanowić źródło wsparcia nas samych oraz innych ludzi. Jesienna Bombonierka w Galaxy przychodzi z pomocą, gdy w efekcie obniżenia temperatur, maleje też nasze dobre samopoczucie. Negatywne emocje często biorą górę i przez nie robimy się posępni. Jednym ze sprawdzonych sposobów, jak radzić sobie z emocjami, jest umiejętne rozpoznawanie ich. Na spotkaniu 1 października w Hotelu**** Galaxy Magdalena Maliszczak oraz Beata Morsztyn przeprowadziły warsztat radzenia sobie z emocjami. Uczestniczki warsztatów otrzymały “Emocjonalne sos, czyli S.O.S. w 7 krokach do zarządzania swoimi emocjami”. Nauczyły się prowadzić dziennik emocji, w którym będą systematycznie zapisywać, co wywołało daną emocję oraz kiedy miało to miejsce.

emocje w życiu człowieka

Prawdziwy taniec endorfin

Taniec jest doskonałym sposobem na odreagowanie napięć emocjonalnych. Daje on możliwość wyrażenia swoich uczuć. W tańcu można odczuwać radość i szczęście. Przeżywać rozpacz i smutek. Pokazywać miłość i zazdrość. To jedyna forma aktywności fizycznej, która pomaga ludziom otworzyć się na innych i stworzyć zdrowsze relacje między nimi. Taniec jest świetną okazją do budowania większej pewności siebie. Szkoła Tańca Cheek to Cheek Dance Studio zapewniła uczestniczkom taneczne atrakcje! Wspaniały pokaz taneczny oraz pokazowa lekcja tańca zachwyciły każdą kobietę.

Bądź najlepszą wersją siebie

Emocje w życiu każdego z nas mogą być silne i trudne do przezwyciężenia. Mogą także pomagać nam w radzeniu sobie z codziennymi sytuacjami. Oto tylko kilka rodzajów emocji, które odgrywają ważną rolę w naszym życiu:

  • radość,
  • smutek,
  • strach,
  • gniew,
  • zazdrość
  • duma.

Każda z tych emocji ma unikalny charakter. Czasem możemy je odczuwać mocno. Innym razem bardzo delikatnie. Jedno jest pewne. Emocje pozwalają nam stać się coraz lepszymi każdego dnia. Umiejętność ich definiowania, rozpoznawania i radzenia sobie z nimi jest kluczowa w dzisiejszym świecie.

Bombonierka w Galaxy objęta Patronatem Medialnym przez portal biznesowy

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie BI-redakcja-1024x389.png

Fot. Orange Moon

Redakcja i korekta: Zofia Solarz

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.