Ile kosztuje wynajem biura serwisowanego?

biuro serwisowane
Wynajmując biuro serwisowane, płacisz jedną ceną za wszystkie dostępne usługi. Mogą to być np. obsługa recepcji, wyposażona i zaopatrzona w produkty kuchnia. Czy kosztowna jest modyfikacja powierzchni, gdy firma się rozrasta? W jakim mieście w Polsce jest najdrożej?

Biuro serwisowane to przestrzeń specjalnie zaprojektowana w taki sposób, by była modyfikowalna i adaptowalna, zgodnie z potrzebami poszczególnych najemców. W ramach biura serwisowanego otrzymujemy prestiżowo urządzone biuro wyposażone w meble, urządzenia, oraz pełną infrastrukturę IT. Ile kosztuje wynajem biura serwisowanego? Czy kosztowna jest modyfikacja powierzchni, gdy firma się rozrasta? W jakim mieście w Polsce jest najdrożej? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci Rise.pl, operatora biur serwisowanych w Polsce.

Co składa się na koszt wynajmu biura serwisowanego?

Wynajmując biuro serwisowane, płacisz jedną ceną za wszystkie dostępne usługi. Mogą to być np. obsługa recepcji, wyposażona i zaopatrzona w produkty kuchnia, drukarki, serwis sprzątający, redentualny internet, zaopatrzenia toalet, środków czystości i inne. Rozliczenie przebiega w oparciu o jedną fakturę, wystawianą raz w miesiącu. Wynajem biura serwisowanego może być krótkotrwały, co pozwala na elastyczne dopasowanie się do sytuacji przedsiębiorcy. To biuro szyte na miarę najemcy. W dowolnym momencie może on np. zwiększyć lub zmniejszyć wynajmowaną powierzchnię. Wszystko zależy od potrzeb i stopnia rozwoju przedsiębiorstwa. 

Czy kosztowna jest zamiana na większą powierzchnię, gdy firma się rozrasta?

Zaletą wynajmu biur serwisowanych jest zasada „płacisz, kiedy wzrastasz”. Zmieniając powierzchnię biurową płacisz tylko za te mkw, z których korzystasz. Koszt korzystania z powierzchni wspólnych wliczony jest w miesięczną kwotę czynszu. Jeśli opłata naliczana jest w oparciu o liczbę wynajmowanych stanowisk, w momencie kiedy firma się rozrasta, płaci tylko ta fizycznie zajmowane stanowiska. Ten sposób liczenia opłat pozwala najemcom przewidywać ich przyszłe koszty wynajmu.

Czy lokalizacja biura ma znaczenie?

Zarówno lokalizacja, jak i standard biura serwisowanego mają wpływ na koszt wynajmu takiej powierzchni. W różnych miastach w Polsce ceny wynajmu biur serwisowanych przedstawiają się odmiennie. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych za miesiąc za jedno stanowisko pracy w biurach leżących w budynkach o niższym standardzie. Budynki klasy A są jednymi z najdroższych pod względem ceny wynajmu powierzchni biurowych. Jednak wysoka cena odzwierciedla piękny wystrój oraz standard. Przy wyborze lokalizacji warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na wnętrza, dodatkowe usługi i inne elementy, które są istotne z punktu widzenia najemcy. Często wysoki standard jest tożsamy z wartościami firmy, która wynajmuje biuro serwisowane.

Przykładowo:

Najem biura serwisowanego dla 2 osób to średnio koszt w przedziale 2500 – 3000 zł za miesiąc w dużych miastach tj. Kraków, Poznań czy Wrocław. Biuro 3-osobowe w dużym mieście w budynku klasy A to koszt między 6000 a 8000 zł

Biuro serwisowane — w jakim mieście w Polsce jest najdrożej?

Im dalej od centrum i dużych miast, tym cena jest niższa. Maksymalne ceny za jedno stanowisko w dużych miastach dochodzą nawet do 2400 zł. Są to biura w dobrej jakości biurowcach w centrum miasta np. w Krakowie. Okazuje się, że Warszawa nie jest najdroższa. W przygotowanym przez rise.pl porównaniu 5 miast najdroższy okazał się Kraków. Poniższa infografika obrazuje minimalne, maksymalne oraz średnie ceny wynajmu biur serwisowanych.

biuro serwisowane

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.