Jak stać się bogatym?

jak stać się bogatym - portal biznesowy
Na świecie przybywa supermilionerów. Najwięcej jest ich w Nowym Jorku, który to wyprzedził Tokio oraz rejon Zatoki San Francisco. W Polsce również ich nie brakuje. W jaki sposób żyją bogaci ludzie? Co robią na co dzień? Jak stać się bogatym?

Według danych z raportu firmy Henley & Partners na świecie przybywa supermilionerów. Najwięcej jest ich w Nowym Jorku, który to wyprzedził Tokio oraz rejon Zatoki San Francisco. To zestawienie najbogatszych ludzi na świecie. Aby znaleźć się na liście, należy mieć min. 100 mln dolarów amerykańskich, które można zainwestować. W Polsce również nie brakuje nam milionerów i miliarderów. W jaki sposób żyją bogaci ludzie? Co robią na co dzień? Z tego materiału dowiesz się, jak stać się bogatym?

W jaki sposób żyją bogaci ludzie?

Daj sobie czas

Bogatym nie stajemy się z dnia na dzień. Jest to proces, który wymaga czasu. To dokładnie tak, jak ze złym odżywianiem. To, że dziś zjemy fast food’a, nie oznacza, że jutro będziemy chorzy. Ale jedząc takie jedzenie codziennie, przez kilka miesięcy nabawimy się nadwagi, a za kilka lat możemy poważnie zachorować.

Tak samo jest z byciem bogatym. Każdy z polskich milionerów powtarza to samo. Na początku pracowałem po 14-16 godzin dziennie. Wielu z nich wciąż tyle pracuje. O work-life-balance na tym etapie możesz pomarzyć. Przez pierwsze kilka lat bogaci ludzie pracują dużo. Wlicza się w to nie tylko praca operacyjna, czyli podstawowa działalność, ale również edukacja i rozwój osobisty, a także sport.

Bój się i rób

Bogaci ludzie robią rzeczy, które są trudne, wymagające i nie zawsze przez nich ulubione. Ale właśnie w tym tkwi sekret sukcesu. Nie lubisz telefonować? Telefon jest Twoim bankomatem. Jak nie zadzwonisz i nie umówisz spotkania, nie zarobisz. Nie lubisz dużo pracować? Zarobisz mało. Nie znasz się na czymś? Masz dwa wyjścia — nauczysz się, albo zdelegujesz za pieniądze. Jednak na początku nie zawsze masz pieniądze, aby płacić innym, więc uczysz się, nawet jeśli jest to trudne i wymagające.

Planuj i wyznaczaj cele

Dawno temu, na szkoleniu, które prowadził Michał Czekaj padło pytanie — kto z Was prowadzi kalendarz i planuje jutrzejszy dzień? Nie rozumiałam, po co mam to robić. Dziś doskonale wiem. Tylko ludzie, którzy wyznaczają cele, wiedzą dokąd idą i tam docierają. Planowanie działań pomaga wyznaczać drogę i pokazuje, na jakim etapie realizacji celu jesteś.

Prowadzenie kalendarza to obowiązkowy element, jeśli chcesz być bogatym.

Jak stać się bogatym?

Co robią bogaci ludzie na co dzień?

Inspirowanie się

Pierwszym krokiem jest impuls. W psychologii nazywa się to efektem błysku. Ale, żeby mógł się pojawić, potrzebna jest inspiracja. To na początek Twojej drogi. Potem kiedy już prowadzisz biznes inspirowanie się, słuchanie osób, które są dalej od Ciebie, jest niezbędne. Na świecie już wszystko jest. Nie ma szans, abyś wymyślił koło na nowo.

Warto się inspirować. NIE KOPIOWAĆ POMYSŁÓW.

Biznes pamięta

Uczciwość w biznesie jest kluczowa. Wszystko, co zrobisz, zostanie Ci zapamiętane. Kto z nas dziś nie korzysta np. z platformy znanylekarz.pl, zanim umówi się na wizytę. Jeśli widzisz tam jedną gwiazdkę, to nawet jeśli termin jest na jutro, nie zaryzykujesz. Budowanie marki to proces ciągły. Nie ma od tego wakacji. Czasem jedno potknięcie może przekreślić wiele lat pracy. Oczywiście mówi się, że przedsiębiorcy, ci najbogatsi to na pewno ukradli, albo zrobili jakiś przekręt. Tacy też pewnie są, ale oni robię jednorazowe biznesy. Nikt takim ludziom nie zaufa drugi raz.

Edukują się

Książki, prasa, podcasty… Możliwości dziś mamy wiele. I bardzo dobrze. Możesz wybrać, co chcesz. Najważniejsze, aby edukować się ciągle. Ukończone studia naście lat temu, to za mało. Świat idzie cały czas do przodu. Każdego dnia pojawiają się jakieś zmiany. Bogaci ludzie mają szerokie horyzonty wiedzy. Znają się na księgowości, prawie, psychologii, IT, a przede wszystkim na swojej branży.

Jak stać się bogatym?

Zatem, jak stać się bogatym?

Dbaj o zdrowie

Nie ma cenniejszej wartości od zdrowia. Zdrowie mamy tylko jedno. I czasem nawet duże pieniądze nie są w stanie nam pomóc. Dlatego postaw w pierwszej kolejności na zadbanie o siebie.

Uprawiaj sport. Ćwicz. Trening siłowy wzmocni Twoje mięśnie i będziesz silniejszy.

Zdrowo się odżywiaj i suplementuj. W dzisiejszych czasach produkty nie są już tak wartościowe jak kiedyś. Odpocznij i pobądź z rodziną. Znajdź czas na hobby. Bogaci ludzie często rano mają zaplanowany w swoim kalendarzu trening, a dopiero potem zabierają się za pracę.

Akceptuj porażki

Porażka jest naturalnym zjawiskiem w drodze do sukcesu. Jeśli podejmujesz ryzyko, porażka jest możliwa. Ważne, abyś wyciągał wnioski z porażek. Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost mówi, że poświęca kilka godzin na analizowanie tego, co nie wyszło. To pozwala mu się lepiej przygotować na przyszłość. Sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.

Rób to, co kochasz

Dla mnie osobiście jest to najważniejszy element, który pozwoli ci, znaleźć odpowiedź na pytanie, jak stać się bogatym. Jeśli Twoim talentem jest przedsiębiorczość — tak jak u mnie, sprawa jest prostsza. Wtedy prowadzenie prawie każdego biznesu nie stanowi dla Ciebie problemu. Odnajdziesz się zarówno w prowadzeniu hotelu, firmy szkoleniowej, redakcji, jak i salonu beauty. Taki talent posiada mały procent ludzi. W większości warto robić to, na czym się dobrze znasz i lubisz. Bogactwo wtedy przyjdzie szybciej, niż myślisz.

Autor: Red. Elżbieta Jachymczak | Foto: freepik.com

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.