Konferencja – TO TRZEBA WIEDZIEĆ!

Konferencja poświęcona problemom, z jakimi borykają się polscy przewoźnicy w Europie Zachodniej i sposobom ich zapobiegania lub rozwiązania. 15 czerwca 2021 godz. 10.00 -12.00

Sektor transportowy w Polsce odgrywa znaczącą rolę na tle Europy. Polska Izba Biznesowa we Włoszech i Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” wraz z partnerami  zapraszają na konferencję online SEKTOR  TRANSPORTOWY PL na terenie  IT FR  – TO TRZEBA WIEDZIEĆ. Konferencja poświęcona problemom, z jakimi borykają się polscy przewoźnicy w Europie Zachodniej i sposobom ich zapobiegania lub rozwiązania. Możliwość spotkania z ekspertami: ranne wysłuchanie prelekcji i popołudniowy bezpośredni kontakt na czacie i spotkania B2B w systemie online.

Polska branża transportowa przodującą w Europie

Polska branża transportowa w ciągu ostatnich lat stała się, przodującą w Europie. Transport pozwala urzeczywistnić 3 z 4 swobód rynku wewnętrznego Unii Europejskiej. Jest kluczowy dla kształtowania wzrostu gospodarczego oraz rywalizacji na rynku globalnym. Koszt usług transportowych wpływa na wymianę towarową i konkurencyjność unijnej gospodarki. W Polsce 6,6% PKB jest generowane przez transport, sektor zatrudnia bezpośrednio i pośrednio ok. 1 mln osób, obsługując 15% pracy przewozowej w Unii Europejskiej. Polskie firmy transportowe inwestują w nowoczesny bezpieczny i ekologiczny tabor – pojazdy wymieniane są średnio co 2-5 lat, stale zwiększając w nich udział tych o najwyższej klasie ekologiczności – euro 5 i euro 6.  Jednak polska branża transportu, spedycji i logistyki boryka się z wieloma problemami, które stawiają na jej drodze urzędnicy, czy inne kraje.

Polscy przewoźnicy spotykają się z bardzo trudnymi sytuacjami na terytorium Włoch czy Francji. W tej ostatniej uzbrojone grupy nielegalnych emigrantów atakują kierowców nie tylko na strzeżonych parkingach, ale również na głównych drogach. Problem od lat pozostaje nierozwiązany przez służby francuskie, TLP wielokrotnie interweniowało w tej kwestii. Także prawo europejskie zdaje się nie wspierać tego sektora, o tym wszystkim chcemy informować i pokazywać możliwe rozwiązania. Jako Polska Izba Biznesowa we Włoszech chcemy być swoistym barometrem i dlatego do współpracy zapraszamy największych ekspertów z sektora, którym dziękujemy za wspólne działania.

mówi Ewa Trzcińska, prezes PIBW -CAPI, która będzie moderatorem konferencji.

Co czeka przewoźników w 2022 roku?

Maciej Wroński, prezes Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska przedstawi nowe zasady wynagradzania kierowców, a Margareta Przybyła przekaże prosto z Brukseliinformacje o nowym  europejskim systemie notyfikacji delegowania kierowców. Firmy i kancelarie adwokackie z Włoch (Joanna Siemieniak, Studio Legale Siemieniak i Agnieszka Janusz, Avvocati Associati Franzosi Dal Negro Setti)  i Francji (Hanna Stypulkowska-Goutierre, Kancelaria      HSG i Joanna Pastarzak- Jarosz, Gérante  Groupe ESPRO), na co dzień zajmujące się rozwiązywaniem problemów polskich przewoźników podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, uczulając na najważniejsze problemy i pokazując sposoby ich rozwiązania. O możliwościach wsparcia przewoźników poinformuje także Agnieszka Gorzkowska z Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech, która chce być swoistym barometrem dla wszystkich polskich przedsiębiorców zmagających się z problemami na rynku włoskim.  

Link do rejestracji na konferencję

Zapisy na konferencję – SEKTOR TRANSPORTOWY PL na terenie Włoch i Francji – TO TRZEBA WIEDZIEĆ – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

Więcej informacji – agenda wydarzenia i krótkie informacje o prelegentach:SEKTOR TRANSPORTOWY PL na terenie IT FR – TO TRZEBA WIEDZIEĆ – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

Redakcja Business Intelligence Patronem medialnym wydarzenia

Zapraszamy

portal biznesowy; portal dla biznesu

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.