Nagroda PECUNIA | Kto dziś nas inspiruje?

Nagroda PECUNIA została ustanowiona w 2021 roku przez Zarząd Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech (Camera d’Affari Polacca in Italia) Zgłoszenia do 15 czerwca 2021 r.

Kto dziś nas inspiruje? To pytanie zadała nam wszystkim Polska Izba Biznesowa we Włoszech. W tym celu ogłosiła otwarty konkurs, aby wyłonić osobę, która jest dla nas wszystkich INSPIRACJĄ. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o dziedzinę czy narodowość. Raz do roku, w rocznicę swojego powstania, czyli 7 lipca Izba przyzna swoje wyróżnienie. O tym komu ono przypadnie, zdecyduje Kapituła konkursu, sugerując się zgłoszeniami nadesłanymi na adres mailowy Izby info@capiplit.eu.

Czym jest nagroda PECUNIA?

Jak czytamy w regulaminie, nagroda PECUNIA została ustanowiona w 2021 roku przez Zarząd Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech (Camera d’Affari Polacca in Italia). Jej celem jest uhonorowania wyjątkowego potencjału i talentu w dziedzinie biznesu, nauki, kultury lub sztuki na arenie międzynarodowej. Nagroda jest przyznawana osobowości, której osiągnięcia w życiu zawodowym i kulturalnym są cenną INSPIRACJĄ dla innych przedsiębiorców, naukowców, artystów i twórców.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem i Kapituła jest złożona z osób, które cenimy i szanujemy. Zdaję sobie sprawę, że corocznie przyznawanych jest dużo rozmaitych nagród i że nasza Izba jest młoda stażem, ale mamy nadzieję, że Pecunia przyznawana w sposób transparentny  przez niezależne jury, na bazie zgłoszeń, jakie wpłyną do nas, ale i na bazie zgłoszeń samej Kapituły na stałe wpisze się do wykazu nagród, które się liczą. Prosimy o zgłaszanie swoich kandydatów bezpośrednio na nasz mail info@capiplit.eu do 15 czerwca 2021. Wszystkie nominacje przedstawimy w specjalnym komunikacie i przekażemy Kapitule do ostatecznego werdyktu, który poznamy do 25 czerwca 2021 – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PWIB-CAPI

Ewa Trzcińska, prezes PWIB-CAPI

Bogini dostatku PECUNIA

Samą nagrodę, którą jest rzeźba przedstawiająca boginię dostatku PECUNIĘ zobaczymy w momencie przedstawiania listy nominowanych, na razie wiemy tyle, że jest to projekt specjalnie przygotowywany w nowatorskiej technice w jednym unikatowym egzemplarzu.

Pecunia zgodnie z mitologią rzymską to bogini bez znanej twarzy. Swojego znaczenia nabiera poprzez  działania człowieka wychodzące poza te związane z gromadzeniem bogactwa materialnego. Poprzez naszą nagrodę chcemy pokazać, że dobra materialne są potrzebne, ale liczą się dużo więcej inne wartości.

uzupełniła prezes CAPI

O udziale w projekcie Nagroda PECUNIA

Agnieszka B. Gorzkowska, reprezentująca polonijny portal informacyjny Polacy we Włoszech www.polacywewloszech.com dodała: Ogromnie mi miło wziąć udział w tak wyjątkowym projekcie. Pecunia jest nagrodą nie tylko za wspaniałe osiągnięcia. Przede wszystkim jest nagrodą za inspiracje dla nas wszystkich i za wartości dodane, które wnosi ze sobą biznes i twórczość w szerokim tego słowa znaczeniu.

Skład Kapituły:
  • Przewodnicząca: Kamila Niekraszewicz, dyrektor Comarch Italia
  • Sekretarz: Ewa Trzcińska, prezes Polska Izba Biznesowa we Włoszech Capi

Członkowie:
  • Andrea Camastra,  Camastra Holdings, Ex chef Seanse
  • Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ
  • Agnieszka Gorzkowska, współzałożycielka portalu Polacy we Włoszech
  • Romana Kłysz-Rakowska, Head of Trade Finance Business & Corporate Banking, Santander Bank Polska
  • Marco Lupo, prezes Leonardo Company Poland
  • Partycja Piekutowska, prezes Fundacji Virtuosa
  • Giovanni Schiuma, profesor Uniwersytet LUM Giuseppe Degennaro
  • Zwycięzca nagrody w konkursie Male Champions fundacji Sukces Pisany Szminką

portal biznesowy; portal dla biznesu

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.