Moda to historia, sztuka i ludzie, którzy ją tworzą

W świecie mody inspiracji można szukać praktycznie wszędzie. Wystarczy się rozejrzeć i wszystko, co zobaczymy, może nas zainspirować. Moda jest sztuką, którą tworzą ludzie. Wywiad z Marzeną Szablą, stylistką i właścicielką marki My little empire fashion.

W świecie mody inspiracji można szukać praktycznie wszędzie. Wystarczy się rozejrzeć i wszystko, co zobaczymy, może nas zainspirować. Moda jest sztuką, którą tworzą ludzie. O byciu stylistką, tworzeniu mody oraz pokonywaniu trudności opowiada Marzena Szabla, właścicielka marki My little empire fashion.

Stoisz przed lustrem – co powiesz o kobiecie, którą widzisz? 

Powiedziałabym jej, że jestem z niej dumna. Że wykonała świetną robotę. Mimo braku wiary w siebie i odwagi dokładnie 7 lat temu podjęła ten krok i założyła bloga, od którego wszystko się zaczęło.

Co sprawiło, że dotarłaś do tego miejsca, w którym jesteś dzisiaj? 

Dzięki motywacji i inspiracji ludzi, których spotkałam na swojej drodze, odważyłam się i wykonałam ten pierwszy krok. Poza tym pracowitość, determinacja i chęć robienia w życiu tego, co lubię. 

Dlaczego wykonujesz taki zawód? moda

Mój zawód jest moją pasją. Interesuję się modą, od kiedy pamiętam. Już w szkole średniej wiedziałam, że chcę pracować w branży modowej. Jednak wszystko zaczęło się od założenia bloga, ponieważ chciałam mieć swoje miejsca w internecie, gdzie będę mogła wrzucać swoje stylizacje. A wszystko po to, aby inspirować innych. Chciałam również pokazywać, że moda to nie tylko ubrania.

Moda to historia, sztuka i ludzie, którzy ją tworzą.

Dzięki swojej pracy pomagam kobietom odnaleźć lub odświeżać styl oraz wydobyć wewnętrzne piękno. 

Od kogo/skąd czerpiesz inspiracje do działania? 

Od inspirujących kobiet, które spotykam na swojej drodze. Z książek, dokumentów, seriali, filmów, magazynów modowych. Świetnym miejscem do szukania inspiracji są pokazy mody, Pinterest, YouTube oraz Instagram. Tak naprawdę inspiracje są wszędzie i można z nich korzystać. Wystarczy się rozejrzeć i wszystko, co zobaczymy, może nas zainspirować. 

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu? 

 • Szacunek
 • Empatia
 • Zaufanie
 • Wolność
 • Odwaga
 • Szczęście
 • Rozwój
 • Miłość
 • Przyjaźń
 • Spokój
 • Uczciwość
 • Lojalność

Jaką cenę ma Twój sukces? 

Zmęczenie, momentami brak czasu i stres.

Co mówisz sobie w trudnych sytuacjach? 

Mówię, że zawsze po burzy przychodzi słońce. Każdy trudny czas kiedyś mija. 

Czy kryzys jest dla Ciebie szansą, czy zagrożeniem? 

Kryzysowa sytuacja jest dla mnie szansą. Pokazała to pandemia, która nagle pojawiła się rok temu. Chwilowo był czas zwątpienia, ale nie poddałam się i szukałam rozwiązań. Przeniosłam usługi do internetu, zorganizowałam dwa wydarzenia online. Skupiłam się na blogu i mediach społecznościowych. Napisałam e-book „Stylowa w każdym wieku” oraz zaczęłam prowadzić transmisję na żywo, na Facebook’u „Modne spotkania przy kawie. Rozmowy z kobietami pełnymi pasji”. Myślę, że kryzysowe sytuacje sprawiają, że jestem jeszcze bardziej kreatywna i silniejsza. 

Kiedy spełniam marzenia, myślę… 

Że nie jest to łatwa droga. Warto marzenia zamieniać w rzeczywistość. 

Moje życie to… 

Ciekawa podróż, a zarazem przygoda, w której raz są wzloty, a raz upadki. 

Work Life Balance odnajduje… 

Po pierwsze w pasji, która jest moją pracą. Drugim jest bieganie, czytanie książek, oglądanie seriali, uprawianie jogi i medytacji. Po trzecie w spędzaniu czasu z najbliższymi i moimi zwierzakami.

Życzę Ci, Drogi Czytelniku … moda

Abyś na swojej drodze spotykał wyjątkowych ludzi, którzy dmuchają w Twoje skrzydła. Wierzył w siebie i żył po swojemu. 


Marzena Szabla

Stylistka, blogerka, prawdziwa pasjonatka mody oraz autorka ebooka “Stylowa w każdym wieku”.

W świecie mody funkcjonuje jako My little empire fashion, gdzie odkrywa przed swoimi obserwatorkami swój styl i pokazuje, że moda to nie tylko ubrania, to coś więcej.

Moda to sztuka i ludzie, którzy ją tworzą.

Jest nią to wszystko, co nas otacza. 

“Moda to pasja, która inspiruje mnie do działania”.

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.