Odmienne formy pomagania

odmienne formy pomagania
Form pomagania jest bardzo dużo. Można dawać pieniądze, poświęcać swój czas lub zabezpieczyć się polisą. Jaka forma jest obecnie najkorzystniejsza?

Pomagania dziś nie ma końca. Bardzo często przeglądając media społecznościowe, napotykamy prośby o pilną zbiórkę pieniędzy. Widzimy, obserwujemy, i czytamy, że on – mąż i ojciec dwójki dzieci umiera na raka. Pieniądze na leczenie potrzebne są na już. Brakuje kilkaset tysięcy złotych, bo choroba postępuje i kosztuje. Liczy się każda złotówka, a przede wszystkim liczy się czas. Trwa walka o życie. Czasem zdarza się, że klikniemy i przekażemy swój datek. Bo żal patrzeć na cierpienie. Czy tak właśnie musi być? Czy można inaczej zadbać o swoją przyszłość?

Daj sobie pomóc

Spotykając się z ciężką chorobą, często nie dopuszczamy myśli, że taka sytuacja może i nas dotyczyć. To gdzieś w Polsce, w którymś szpitalu ktoś walczy o życie, może znajomy naszych znajomych, tylko nie my. A nawet jeśli pojawi się chwilowa myśl, to mówimy, że jakoś to będzie, odkładając temat na później. A później często jest już za późno. Choroba przychodzi niespodziewanie. Czasem postępuje tak szybko, że nie zdążymy zrobić wszystkich badań i człowieka już nie ma. Jeśli masz jeszcze ten skarb od losu i myślisz, że masz czas by w ostatniej chwili się ubezpieczyć,  okazuje się, że firmy ubezpieczeniowe nie chcą z Tobą podpisać umowy – jesteś już nieubezpieczalny. Zastanawiasz się. Pojawia się myśl – dlaczego nie zadbałam/em o siebie wcześniej? Wiele razy, ktoś do mnie dzwonił i proponował ubezpieczenie – jedną z form pomagania. Ciągle były ważniejsze rzeczy do zrobienia. A przecież życie potrafi pisać różne scenariusze. Stawiać nas w obliczu krytycznych zdarzeń, gdy diagnoza poważnej choroby takiej jak nowotwór, zawał czy udar byłaby poważnym problemem finansowym. Są to sytuacje, które diametralnie wywracają do góry nogami nasze codzienne życie, pełne fascynacji, wytyczonych celów, postawionych marzeń.

Różne formy pomagania

Mało kto, zastanawia się, co by się stało, gdyby ten osobisty świat zatrzymał się na zawsze, gdybyśmy już nigdy nie mogli wrócić do pracy. Jak wówczas potoczyłyby się losy naszej rodziny? Ile pieniędzy zebralibyśmy dzięki akcjom charytatywnym, które są jedną z form pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Zbiórki pieniędzy, pomoc wolontariacka czy wsparcie w potrzebie to tylko kilka przykładów społecznego zaangażowania się w pomaganie. Każda pomoc jest mile widziana, kiedy stawką jest ludzkie zdrowie i życie. Nie ważna na jak długo wystarczą zebrane pieniądze. Obdarowany marzy tylko o tym, żeby jak najszybciej wrócić do pełni sił. W czasie choroby uruchamiamy wszystkie możliwości, jakie przychodzą nam do głowy. To mogą być spoty reklamowe na YouTube, poprzedzające filmy. Szukamy fundacji, które pomagają chorym na różne schorzenia. Oczywiście rodzina staje się pierwszą liną wsparcia i pomocy. Niestety czasem koszty drogich leczenia są tak wysokie, że przekraczają nasze możliwości. Dodatkowo zastanawiamy się, co będzie z naszymi rodzinami, dziećmi? Co z zobowiązaniami, które mamy w bankach? Co z firmą, kiedy niezdolność do pracy wykluczy nas z prowadzenia biznesu? Pamiętajmy, że dopóki jesteśmy zdrowi, możemy zadbać o sprawy dziedziczenia w firmie, zadbać o płynność i rezerwy finansowe, a także zawrzeć najcenniejszą umowę ubezpieczenia na życie.

Odmienne wsparcie

Mając polisę na życie, masz wybór. Masz pieniądze i możliwości. To taka kartka papieru, którą wkładasz do szuflady, po to, by z niej skorzystać wówczas kiedy będziesz mieć problem, w sytuacjach kiedy najpilniej tego potrzebujesz.

Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym jest jednym z najważniejszych spotkań w życiu. Rzetelna analiza potrzeb, odpowiednio przygotowane rozwiązanie to tylko jedne z nielicznych elementów, które złożą się na finalny kształt ubezpieczenia na życie. Dobrze dopasowana polisa będzie zabezpieczać nas oraz naszą rodzinę, a sumy wypłat z tytułu zdarzeń i składka za polisę, będzie odpowiednia jakości naszego życia.

Bo polisę na życie kupuje się wówczas, kiedy mamy zdrowie, by być w pełni ubezpieczonym.

Owszem, pomoc finansowa uzyskana z akcji charytatywnych może ułatwić nam możliwości leczenia, ale wypłata z polisy na życie może nie tylko okazać się kluczem naszego powrotu do zdrowia, jak również będzie bardzo przydatna w uporządkowaniu wielu spraw finansowych  i zorganizowaniu życia na nowo. Nikt nie chciałby pozostawić swoich najbliższych z kłopotami.

Często unikamy rozmów na trudne tematy, Patrząc dzisiaj na to, co dzieje się za oknem, jak bardzo dynamiczna jest sytuacja, nie ma czasu odkładać decyzji na później. Warto zatem pomyśleć o odpowiedzialności za siebie i za najbliższych. By zapewnić sobie i im bezpieczeństwo, może warto rozważyć zakup ubezpieczenia na życie.

agent ubezpieczeniowy

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.