Rola doradcy ubezpieczeniowego w nowej rzeczywistości

Doradca ubezpieczeniowy
W dzisiejszych czasach rola doradcy ubezpieczeniowego uległa zmianie. jaka jest jego nowa rola?

Sytuacja, z którą zmierzamy się w ostatnim czasie, ma znaczący wpływ na wiele aspektów naszego życia. W branży ubezpieczeniowej dostrzegamy wzrost zainteresowania klientów tym, co najcenniejsze, czyli życiem i zdrowiem. Są oni bardziej otwarci, by rozmawiać na temat swoich finansów osobistych oraz zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji życiowych. Szukają rozwiązań, które zapewnią im ochronę życia i zdrowia.

Nowa rzeczywistość doradcy ubezpieczeniowego

W dzisiejszych czasach rola doradcy ubezpieczeniowego uległa zmianie. W nowej rzeczywistości jeszcze bardziej niż kiedykolwiek służymy pomocą swoim klientom oraz spełniamy swoją zawodową misję.

Teraz w szczególności klienci potrzebują doradztwa w zakresie ubezpieczenia. Przyszło nam żyć w odmiennych czasach, gdzie obawiamy się nie tylko śmierci, choroby, pobytu w szpitalu czy uszczerbku na naszym zdrowiu. Dziś towarzyszy nam również niepewność jutra. Każdego dnia podejmowane są decyzje, który wpływają na nasze życie. Nie mamy pewności, jakie pociągną one konsekwencje za sobą. Zadajemy sobie często pytanie, czy polisa, którą posiadam, zabezpiecza mnie w pełni? Czy moi bliscy mają pełną ochronę oraz co z tymi, którzy nie zdążyli się ubezpieczyć, czy można jeszcze jest dla nich szansa? Agent ubezpieczeniowy w pewnym stopniu bierze odpowiedzialność za swoich klientów. Zobowiązany jest podnosić ich świadomość. I tu nie chodzi tylko o koronawirusa, ale również o to, co będzie jak trafi na SOR z powodu np. kontuzji, jak obecnie wygląda proces rehabilitacji lub co się stanie w sytuacji poważnego zachorowania? Pacjenci z zawałem serca w dzisiejszych czasach trafiają już za późno do lekarza, bo boją się skorzystać z pomocy medycznej udzielanej w szpitalach. Często słyszymy tylko w mediach o kolejnych zachorowaniach na koronawirusa. Czy ludzie przestali chorować na inne choroby? Czy nie ma już ludzi chorych na nowotwory, choroby serca, układu krążenia czy inne schorzenia? Co mają zrobić pacjenci w sytuacji zagrożenia ich życia? Mają się bać, pójść do lekarza i prosić o pomoc? Chcemy wierzyć, że tak nie będzie.

Nowa rola

Mając ubezpieczenie mamy wolność i wybór. Człowiek, który dostaje pieniądze z polisy, może jechać do specjalistycznej poradni i leczyć się prywatnie. Ubezpieczonemu przysługuje wiele świadczeń, dzięki którym może szybko i skutecznie wrócić do zdrowia. Możliwość skorzystania ze sprzętu ortopedycznego podczas złamania nogi oraz szybka rehabilitacja pokazują, jak ważne jest dopasowanie świadczeń do potrzeb klientów. Podczas rozmowy ważne jest, aby agent ubezpieczeniowych wcielił się w nową rolę – rolę doradcy i upewnił się, czy oby na pewno wszystko w polisie jest dobrze poukładane. Wsłuchał się w potrzeby klienta, bo ta krótka rozmowa może mieć wpływ na jego życie przez kolejne wiele lat. Spotkanie i rozmowa z doradcą ubezpieczeniowym to jedna z najważniejszych rozmów w życiu klientów. Wykonując zawód, doradca ubezpieczeniowy odgrywa on ważną rolę w życiu swoich klientów. To na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za właściwy dobór elementów w polisie ubezpieczeniowej. To on wskazuje klientom najlepsze rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. To dzięki jego doradztwu, ogromnej wiedzy oraz doświadczeniu klienci czują się bezpiecznie w każdym czasie.

Okiem doradcy ubezpieczeniowego

Osobiście uważam, że dzisiejsza sytuacja wymusza na mnie bezpośrednią rozmowę z klientem, ponieważ nastała nowa, nieznana rzeczywistość a ubezpieczenia na życie przydają się w najmniej oczekiwanych momentach. Nikt nie planuje swojej choroby, śmierci czy też wypadku samochodowego albo pożaru domu lub mieszkania. Warto w tych gorszych chwilach mieć swojego agenta, który będzie prawdziwym wsparciem. Dla moich klientów jestem dostępna o każdej porze dnia. Pomagam im nie tylko wybrać odpowiedni dla nich produkt, ale również wspieram podczas wypełniania wniosków o wypłatę świadczenia czy pomagam załatwiać formalności związane z zaistniałą, losową sytuacją. Większość z nas kojarzy ubezpieczenia tylko z negatywnymi zdarzeniami, ale przecież agent ubezpieczeniowy uczestniczy również w radosnych chwilach życia rodziny takich jak np. narodziny dziecka. Posiadając odpowiednią polisę ubezpieczeniową, również wtedy otrzymamy wysokie świadczenie. Ubezpieczenia wymagają zrozumienia. Nie da się ich zakomunikować krótkim przekazem. W mojej ocenie ważne jest posiadanie swojego doradcy ubezpieczeniowego, który będzie służył wiedzą, doświadczeniem oraz wsparciem w zakresie ubezpieczeń. Często powtarzam, że powinniśmy mieć w portfelu trzy wizytówki – wizytówkę lekarza, prawnika i agenta ubezpieczeniowego. Moi klienci mają produkt, który odpowiada ich życiowym potrzebom. Polisa to produkt finansowy, który ma przynieść bezpieczeństwo w sytuacjach trudnych. Jeśli ktoś ciągle odkłada decyzję na później, nie pomyślał dzisiaj o ubezpieczeniu, to małe prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek to załatwi.

Rola doradcy ubezpieczeniowego jest bardzo istotna w dzisiejszej rzeczywistości. Często spotykam się, z tym że klienci mają polisy, ale nie mają ubezpieczenia. Dlatego tak ważne jest profesjonalne podejście, by zaproponować klientom rozwiązanie, które zadziała w trudnych sytuacjach.

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.