Program doradczy Academy_Smolna 2022

Program doradczy Academy_Smolna 2022
Wystartował bezpłatny program doradczy dla przedsiębiorców – Academy_Smolna 2022. Osoby z Warszawy i okolic, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą oraz warszawscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z 665 godzin bezpłatnego doradztwa, oraz 100 godzin mentoringu biznesowego. Czym jest program doradczy Academy_Smolna 2022?

Wystartował bezpłatny program doradczy dla przedsiębiorców – Academy_Smolna 2022. Osoby z Warszawy i okolic, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą oraz warszawscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z 665 godzin bezpłatnego doradztwa, oraz 100 godzin mentoringu biznesowego. Program prowadzi Urząd m.st. Warszawy we współpracy ze  Startup Academy.

Czym jest program doradczy Academy_Smolna 2022?

Academy_Smolna 2022 pozwala pozyskać kompetencje przedsiębiorcze osobom, które chcą rozwijać swoją działalność gospodarczą i wdrażać w życie pomysły biznesowe. Oferuje wsparcie wyspecjalizowanych doradców, indywidualne konsultacje pod okiem ekspertów i praktyków biznesu oraz mentoring biznesowy dla wybranych startupów. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Zainteresowani mogą wziąć udział w 3 rodzajach doradztwa — biznesowym, księgowym i prawnym. Rejestracja na konsultacje odbywa się za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna lub na stronie Academy_Smolna 2022

W jakiej formie będzie odbywać się program doradczy Academy_Smolna 2022?

Ze względu na pandemię spotkania będą odbywać się online. Organizatorzy nie wykluczają powrotu do formy stacjonarnej w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

Nauczyliśmy się żyć z trudnościami, jakie przyniosła nam pandemia, a obecnie mierzymy się z nowymi wyzwaniami związanymi z wojną na Ukrainie. Za pomocą programu chcemy ułatwić warszawskim przedsiębiorcom odnalezienie się w nowej sytuacji. Udzielić wsparcia osobom, które zamierzają założyć i rozwijać swój biznes w stolicy.

mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu

Jakie nowości czekają na uczestników?

Nowością w programie są konsultacje technologiczne dla wybranych startupów, na które zapisy ruszą w czerwcu. Ich celem będzie wsparcie projektów inżynieryjnych opartych o zaawansowane technologie. 

W czerwcu rozpocznie się również rekrutacja do programu mentoringowego. Następnie wybrane firmy przez 6 miesięcy będą mogły spotykać się mentorami. 

W tegorocznym programie merytorycznym Academy_Smolna uwzględniliśmy obecne potrzeby przedsiębiorców i osób planujących założenie działalności gospodarczej. Wzięliśmy pod uwagę kontekst zewnętrznych uwarunkowań, z jakimi muszą się teraz mierzyć. Sytuacja zmienia się bardzo szybko, dlatego nie wykluczamy dalszego dostosowywania programu, w tym działań na rzecz   niwelowania barier językowych, które mogą pojawić się  w najbliższej przyszłości

– mówi Karolina Piotrowska, Członkini Zarządu Startup Academy

Academy_Smolna#2022 współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Program jest jednym z działań pomocowych dla przedsiębiorców oferowanych przez warszawski samorząd w ramach pakietu #WarszawaPomaga Przedsiębiorcom.

Program doradczy Academy_Smolna

Patronat medialny nad programem doradczym Academy_Smolna 2022 objął portal biznesowy

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.