Globalne Centrum Technologiczne GPC rozpoczyna działalność w Polsce

Globalne Centrum Technologiczne GPC
W Krakowie powstaje Globalne Centrum Technologiczne GPC. 9.05. odbył się Gran Opening Event. Dlaczego warto dołączyć do Globalnego Centrum Technologicznego GPC?

W Krakowie powstaje Globalne Centrum Technologiczne GPC. Koniec 2022 roku zaowocował wejściem Genuine Parts Company (GPC) na polski rynek. Krakowskie biuro GPC Global Technology Center planuje zatrudnić ponad 200 inżynierów, których zadaniem będzie wspieranie transformacji cyfrowej GPC. 9 maja 2023 roku odbył się Grand Opening w krakowskiej siedzibie firmy. Dlaczego warto dołączyć do Globalnego Centrum Technologicznego GPC? 

Kim jest GPC?

Genuine Parts Company (GPC) została założona w 1925 roku w Atlancie w stanie Georgia i jest liderem w globalnej dystrybucji części samochodowych i przemysłowych. Dziś centrum technologiczne koncentruje się na budowaniu naszych platform cyberbezpieczeństwa, sprzedaży i łańcucha dostaw. W niedalekiej przyszłości planowane jest rozszerzenie działalności tak, aby obsługiwać większość globalnej sieci technologii i systemów biznesowych dla GPC. 17 obsługiwanych krajów. Ponad 10 600 centrów dystrybucyjnych. 58 000 zatrudnionych pracowników. Wycena giełdowa spółki 24,5 miliarda dolarów (ilość akcji x średni kurs akcji).  GPC globalnie jest firmą, która słynie ścisłej współpracy z lokalnymi społecznościami. Tak będzie również w Krakowie. 

Chcemy, aby centrum służyło społeczności lokalnej. Jako firma działająca w obszarze nowoczesnych technologii nawiązaliśmy współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą. Jesteśmy na etapie finalizowania umowy partnerskiej dla koła naukowego AGH Racing. To dla nas wielki zaszczyt. Współpracujemy także z Uniwersytetem Jagiellońskim. Zostaliśmy zaproszeni do Rady Pracodawców na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Liczymy na owocną współpracę. Jesteśmy też zrzeszeni w AmCham oraz ABSL, co potwierdza, że otoczenie biznesowe w Polsce jest dla nas ważne. Jesteśmy też zrzeszeni w AmCham oraz ABSL.

– mówi Robert Florczyk, Dyrektor GPC Technology Center
Globalne Centrum Technologiczne GPC

Dlaczego warto dołączyć do Globalnego Centrum Technologicznego GPC?

Poszukujemy najzdolniejszych inżynierów z dziedziny nowoczesnych technologii. Swoją propozycję kierujemy m.in. do studentów i absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych krakowskich uczelni. Pragniemy wspierać lokalną społeczność, umożliwiając im pracę w renomowanej i nowoczesnej firmie. Dotychczas znaleźliśmy obszary, które wyróżnią nas na rynku w zakresie rekrutacji pracowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak ten proces się układa.  

– dodaje Robert Florczyk

W wypowiedzi dla naszego portalu Jerzy Muzyk — Zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju pokreślił bliskość kulturową z firmami zza oceanu oraz dotychczasowe owocne współprace z USA. Kraków od początku lat 90 XX wieku buduje z powodzeniem zaufanie do partnerów zagranicznych. 

Mamy duży apetyt na firmy amerykańskie. To wartościowy partner, z którym warto współpracować. Firma Genuine Parts Company (GPC) jest kolejnym tego przykładem. Witamy kolejnego dużego inwestora na naszym krakowskim rynku.

– dodaje Jerzy Muzyk

Co wydarzyło się podczas Grand Opening GPC Kraków?

Paul Donahue Chief Executive Officer, Genuine Parts Company rozpoczął GPC Grand Opening od krótkiej historii firmy oraz zaprezentowania bieżącej sytuacji ekonomicznej, która jest bardzo dobra. 

Za nami świetny okres. W naszej ocenie najlepszy w historii firmy. Raport, który opublikowaliśmy niedawno za 2022 rok, potwierdza, że nasze przychody przekroczyły 22 miliardy dolarów, a ceny naszych akcji cały czas rosną. Wierzę, że kolejne lata będą tak samo dobre.

– wyjaśniał Paul Donahue

W krakowski Globalnym Centrum Technologicznym GPC planowane jest zatrudnienie ponad 200 inżynierów.

Globalne Centrum Technologiczne GPC poszukuje ludzi pracowitych, ambitnych, pracujących etycznie z obszaru handlu, analizy danych czy cyberbezpieczeństwa. Różnice między kulturą amerykańską a polską są praktycznie niezauważalne. Biznesowo jesteśmy bardzo podobni. Dlatego postanowiliśmy wejść na polski rynek i stworzyć utalentowany zespół ze specjalistyczną wiedzą. Pragniemy rozwijać talenty o wysokim potencjale oraz wprowadzać do organizacji możliwości, które będą budować różnorodne i wydajne zespoły.

– mówił Will Stengel, Chief Operating Officer, Genuine Parts Company 

Fotograf — Kuba Ociepa

Globalne Centrum Technologiczne GPC

Czytaj więcej

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.