II Ogólnopolski Kongres Kobiecej Przedsiębiorczości – fotorelacja

O jakim wództwie mówiono podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Kobiecej Przedsiębiorczości w Krakowie? Jak wygląda przywództwo kobiet w Europie? Co o Kongresie mówią uczestnicy? Zapraszamy na fotorelację z tego wyjątkowego wydarzenia, które odbyło się 16 września 2021 roku w Krakowie, Hotel Niebieski.

Przywództwo to dziwne słowo. Jako wódz można wodzić, czyli prowadzić ludzi. Przywodzić to doprowadzać do czegoś (przywodzić do grzechu lub na myśl). A przewodzić to prowadzić ku czemuś np. wyższym celom. Chodzi więc chyba o cały pakiet – wództwa, przywództwa, przewództwa, dowództwa i innych równie ważnych. Tak napisał Jacek Wasilewski, autor książki „Bezecnik gramatyki polskiej”. O jakim wództwie mówiono podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Kobiecej Przedsiębiorczości w Krakowie? Jak wygląda przywództwo kobiet w Europie? Co o Kongresie mówią uczestnicy? Zapraszamy na fotorelację z tego wyjątkowego wydarzenia, które odbyło się 16 września 2021 roku w Krakowie, Hotel Niebieski.

Jaki był tegoroczny II Ogólnopolski Kongres Kobiecej Przedsiębiorczości?

II Ogólnopolski Kongres Kobiecej Przedsiębiorczości zorganizowany został przez Akademię Kobiecej Przedsiębiorczości. Jest to cykliczne, coroczne wydarzenie mające na celu wzrost świadomości i edukację przedsiębiorców oraz osób przedsiębiorczych. Celem przedsięwzięcia jest dzielenie się wiedzą biznesową i ekonomiczną. Edukacja finansowa i biznesowa jest potrzebą społeczną, na którą Akademia odpowiada.

Kongres prowadził Przemysław Skowron, dziennikarz, prezenter radiowy, pisarz i konferansjer oraz Katarzyna Gumula-Kubicka, adwokat i redaktor Businness Intelligence.

Pierwsza część Kongresu to 7 wyjątkowych prelekcji, z których każdy z uczestników wyniósł wartościową wiedzę.

Beata Izabela Pilarek, założycielka i Prezes fundacji „JESTEŚ KOBIETĄ. KAŻDEGO DNIA”, właścicielka portalu www.jesteskobieta.pl poruszyła bardzo ważny temat Kobieca intymność – to wciąż temat tabu. Podczas wystąpienia usłyszeliśmy wiele cennych porad na temat dbania o kobiece sfery intymne. Uświadomiono nam, jak ważnym tematem jest dostęp do szybkiego diagnozowania chorób sromu i innych narządów płciowych. Zdrowa kobieta – liderka to podstawa. Bez zdrowia nie ma kolejnych sukcesów.

Tamara Górecka-Werońska, menadżerka w firmie medycznej, właścicielka sklepu rowerowego Profidea. Inicjatorka i współzałożycielka inicjatywy Profidea dla Kobiet w Krakowie oraz pierwsza w Polsce kobieta wykonująca zawód bikefitterki skupiła się na pokazaniu na własnym przykładzie, że skalowanie jest kluczem do sukcesu w biznesie. Łączenie kilka elementów ze sobą, wykorzystywanie potencjału synergii oraz zaspokojenie potrzeb każdego klienta jest determinantą sukcesu w biznesie. Uczestnicy dowiedzieli się, jak z jednego produktu zrobić cztery i zarabiać 4x więcej. Prelekcja spotkała się ogromnym zadowoleniem ze strony uczestników. Praktyka przemawia do ludzi. Pamiętajmy o tym.

Przed pierwszą przerwą pojawiły się na scenie Katarzyna Augustyn i Joanna Nowak-Pawelec, współwłaścicielki w Rise.pl, krakowskiej firmie, która współtworzy markę CHILLISPACES.com, koncentrującą się na się na rynku powierzchni elastycznych tj. biurach serwisowanych i pracowniach coworkingowych. Podczas prelekcji poznaliśmy, dlaczego ważny jest Twórczy zespół, który jest siłą w biznesie, współpraca oraz wykorzystywanie własnych talentów.

Kongres to również przerwa na networking. Uczestnicy mogli w niej porozmawiać z wystawcami:

Zdobyć autografy od założycielki Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości, Elżbiety Jachymczak, autorki książki “69 Biznesowych Porad dla Przedsiębiorczych Kobiet” oraz zrobić sobie zdjęcia z prelegentami, ale przede wszystkim nawiązać nowe relacje.

Ciąg dalszy wartościowych prelekcji

Beata Morsztyn, pasjonatka rozwoju osobistego i zdrowego stylu życia. Podczas Kongresu Beata przybliżyła nam temat świadomego rozwoju kobiet biznesu. Dowiedzieliśmy się, dlaczego warto się rozwijać, czym jest 15 praw rozwoju oraz w jaki sposób osiągnąć sukces w życiu i w biznesie.

Ludmila Petrenko, założycielka Centrum Zdrowia i Urody LuVital podczas Kongresu poruszyła temat autoempatii, o której zazwyczaj mówimy, gdy powstaje potrzeba wspomagania innych. Tak naprawdę, empatia uratowała nasz ludzki gatunek od wyginięcie! Nie przetrwalibyśmy, gdyby nikt nikomu nie pomagał, nie wspierał nikogo i nie współpracował z nikim. Na pewno szybko reagujemy, gdy widzimy, że są w potrzebie nasi bliscy, kiedy dzieje się krzywda dzieciom lub osobom starszym. Jest to nasz bardzo naturalny odruch i reakcja współodczuwania. Właśnie tej empatii, którą tak szczodrze obdarowujemy innych – brakuje dla nas samych. Ludmiła zwróciła uwagę na kilka ważnych elementów autoempatii m.in. odpoczynek, dawanie sobie czasu, praktyka wdzięczności czy bycie życzliwym.

Ostatni będą pierwszymi. Pierwszą część zamykamy na wysokim C

Sylwia Plona-Zduńczyk, mentorka kariery i autentycznego przywództwa, konsultantka i trenerka biznesu, akredytowany coach (ACC ICF), dyrektor HR z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami, rekrutacji oraz budowaniu strategii i rozwiązań personalnych w różnych branżach. Ambasadorka „Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości”. Sylwia wybrała bardzo ważny temat na swoją prelekcję Autentyczne przywództwo kobiet.

Żyjemy i funkcjonujemy w świecie marek, które są sumą opinii użytkowników oraz interpretacji ich wrażeń. Stanowi ilustrację zarówno obietnicy składanej przez jej właściciela jak i relacji z odbiorcami. Obietnica dotyczy jej charakterystycznych szczególnych cech, które sprawiają, że jest ona postrzegana jako wyjątkowa i niepowtarzalna. I nie chodzi tu tylko o logo, tożsamość, produkt, ale o osobowość, którą buduje się na autentycznym DNA (ang. Distinciveness, Novelty i Attributes), czyli na unikatowości, nowatorstwie i cechach szczególnych. Te właśnie elementy są wyróżnikiem marki na rynku. Im więcej autentyczności marki, tym lepiej jest ona postrzegana na rynku.

Sylwia dzień wcześniej obchodziła urodziny, więc nie mogło zabraknąć kwiatów i śpiewu “Sto lat” dla jubilatki.

Panel dyskusyjny „Przywództwo kobiet w Europie”

Druga część Kongresu obfitowała w panel dyskusyjny, w którym zasiadły:

 • Ewa Trzcińska, współzałożycielka i prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech z siedzibą w Bolonii. Urodzona w Warszawie, absolwentka Instytutu Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w promowaniu działalności gospodarczej na rzecz Polski i Włoch, organizacji wystąpień targowych i innych eventów. Dziennikarka i tłumaczka.
 • Ilona Adamska, wydawca i redaktor naczelna magazynu Law Business Quality, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet, pomysłodawczyni plebiscytu LWICE BIZNESU. Nagrodzona w 2017 roku statuetką “BusinessWoman Roku” przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej za wspieranie i promowanie przedsiębiorczości kobiet z sektora MŚP.
 • adw. Katarzyna Gumula-Kubicka, wieloletni praktyk prawa. Doradza w bieżącej działalności spółek, w szczególności z zakresu umów gospodarczych, z uwzględnieniem praw autorskich, doboru właściwej formy działalności gospodarczej oraz spraw korporacyjnych. Moderatorka panelu dyskusyjnego „Przywództwo kobiet w Europie”

Panie rozmawiały o tym, jakim liderem jest kobieta. Poruszyły temat roli budowania relacji oraz wymiany wiedzy i doświadczeń w biznesie. Dowiedzieliśmy się, że mentoring odgrywa ważną rolę w przywództwie. Przywództwo nie tylko związane jest z biznesem. Panelistki przedstawiły, jak wygląda sytuacja kobiet na wysokich stanowiskach w Europie. Na zakończenie panelu zaprezentowano, jakie wyzwania stoją przed współczesną polityką biznesową w stosunku do kobiet. Było to bardzo wartościowa i merytoryczna dyskusja. Nasza Pani Prezes, Elżbieta Jachymczak podziękowała panelistkom za udział w Kongresie oraz wyróżnienie tej inicjatywy, za wartościową dla przedsiębiorczych kobiet.

Czas na przyjemności – muzyczna niespodzianka

Na zakończenie Kongresu czekała nas muzyczna uczta. Magdalena “Magya” Piotrowska, skrzypaczka i aranżerka, Ślązaczka z krakowską duszą zachwyciła nas znanymi utworami w nowej odsłonie.

Od początku swojej zawodowej drogi muzycznej rozdarta między klasyką a jazzem i muzyką rozrywkową, między wiarą w bogów Bacha, Mozarta i Beethovena a celebracją dźwięków Armstronga, Coltrane i Grapellego. W 2017 porzuciła na dobre instytucje muzyczne na rzecz własnego “okrętu” – rodzinno – przyjacielskiej manufaktury muzycznej @ŚpiewająceSkrzypce gdzie wraz z bliskimi sobie osobami tworzy dźwięki na własną miarę. Od 3 lat zaangażowana również w tworzenie @APocoKwartet wraz z pozostałymi członkami tworzy romantyczną mieszankę klasyki i współczesnych brzmień.

Posłuchaj fragmentu koncertu

Finał

Kongres obfitował w nagrody od partnerów i wystawców. Każdy uczestnik otrzymał coś dla siebie. W torbach prezentowych znaleźliście:

Wśród nagród wylosowano:

 • Kosmetyki marki Secret Soap oraz Cool Coola
 • Kosmetyki Mary Kay
 • Chillispaces.com ufundowało 3 karty Flex Freedom i 3 wina z winnicy w Gruzji
 • Elżbieta Jachymczak ufundowała 3 vouchery o wartości 450 zł, 1000 zł i 1600 zł na działania Media Relations, tj. budowanie marki dzięki mediom
 • Sylwia Zduńczyk podarowała 3 vouchery na proces coachingowi
 • Ludmiła Petrenko przekazała 3 vouchery na zabiegi w Centrum Zdrowia i Urody Luvital
 • Beata Morsztyn – 2 vouchery z rabatem na warsztaty Mastermind 15 niezawodnych praw rozwoju
 • Krakowska Jaskinia Solna – 5 wspaniałych nagród na seanse i koncerty

Szczególne podziękowania dla Pani Kateryny Kuskovej, dziennikarki, asystentki w Redakcji Business Intelligence za pomoc w organizacji kongresu oraz zebranie materiału redakcyjnego do fotorelacji.

To był wyjątkowy, merytoryczny, piękny oraz autentyczny wieczór.

Dziękuję za Wasz udział.

Za rok III Ogólnopolski Kongres Kobiecej Przedsiębiorczości.

Elżbieta Jachymczak, Prezes Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości

Co o Kongresie mówią uczestnicy?

O Kongresie nie słyszałam nic, ale wiedziałam, że Pani Elżbieta organizuje świetne śniadania biznesowe, na które niestety do tej pory nie miałam możliwości przyjść. Przyszłam po wiedzę biznesową, ponieważ sama prowadzę działalność, buduję swój biznes i takiego fajnego kopniaka stąd wyniosłam.

Magdalena Gędek

Uwielbiam takie wydarzenia, ponieważ czerpię z nich inspirację i pozytywną energię. Myślę, że jest to niesamowita okazja, posłuchać kobiet, które osiągnęły wiele w życiu, które gdzieś tam przełamały swoje bariery (swoje wewnętrzne, ale też zewnętrzne). To daje nam nowe światło i jest takim wzorcem, do którego możemy darzyć: tak naprawdę tworzyć własną tożsamość, ale wiedząc, że się da. Uważam, że Kongres jest zrobiony bardzo dobrze, o wysokiej jakości treści i to jest dla mnie istotne, że nie ma takiego przyrostu formy nad treścią i faktycznie przekazujemy konkretne informacje. Czasami kobiety mają wrażenie, że są same w tym świecie, że muszą walczyć, natomiast tutaj jak się spotykamy, słyszę historię, że można osiągnąć wiele, osiągnąć to, co do tej pory było zarezerwowane dla mężczyzn, albo po prostu trudne. Myślę, że na pewno takie motywacje i inspiracje z tych prelekcji wyniosłam, ale też takie informacji, że nie trzeba się bać.

Klaudia Blachnicka

Organizacja jest świetna, miejsce przeurocze, jedzenie genialne, obsługa fantastyczna i przede wszystkim bardzo przyjemna atmosfera, ponieważ ja zwracam uwagę na to, bo łatwiej jest mi mówić o rzeczach trudnych, jakie ja poruszam. W tamtym roku raczkowałam z moją tematyką. Dowiadywałam się, jak wygląda Kongres, były pozytywne opinie i dlatego właśnie stwierdziłam, że w tym roku trzeba się odezwać, zapukać i przyjść. Lubię sprawdzać, co za osoba organizuje: czy jest otwarta, czy będę czuła dyskomfort, bo ja poruszam taką trudną tematykę i mam nadzieję, że to się zmieni, chociażby po tym Kongresie. Sprawdzam, z kim będę pracować, a już później podejmuję decyzję, czy będę uczestniczyć. Moje śledztwo było udane. Pani Elżbieta była przedstawiona w bardzo fajnych słowach, że przede wszystkim jest profesjonalistką, że jest otwarta, otwarta m.in. na różne tematy, więc to byłby grzech, gdybym nie spróbowała, nie przyszła, nie zapytała, czy mogłabym przyjść i pogadać o tych moich sromach.

Beata Izabela Pilarek

Dziękujemy wszystkim partnerom, patronom honorowym oraz medialnym, wystawcom, Niebieski Art Hotel&Spa oraz Restauracji Vanilla Sky za gościnę.

portal biznesowy

portal dla biznesu

kongres kobiet biznesu

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.