Jak urządzić domowe biuro?

Era home office nadeszła! Co raz więcej ludzi chce pracować, nie wychodząc z domu. Nic dziwnego. Taka praca ma wiele zalet — brak spóźnień, oszczędność pieniędzy, więcej wolnego czasu. W tym wszystkim jest tylko jedno pytanie — jak urządzić domowe biuro?

Jeszcze parę lat temu nikt nie sądził, że praca zdalna będzie możliwa. Era home office nadeszła! Coraz więcej ludzi chce pracować, nie wychodząc z domu. Nic dziwnego. Taka praca ma wiele zalet — brak spóźnień, oszczędność pieniędzy, więcej wolnego czasu. W tym wszystkim jest tylko jedno pytanie — jak urządzić domowe biuro? Czy ergonomia w domu również jest potrzebna? Dlaczego wybór odpowiednich mebli do naszego domowego biura jest taki ważny? W tym artykule dowiesz się wszystkiego jak to zrobić.

Czym jest ergonomia

Już spieszę z wyjaśnieniem! Jest to przystawanie warunków pracy do psychofizycznych warunków człowieka. Prostszym słowem to wszelkie działania, które mają sprawić, abyśmy nie niszczyli sobie zdrowia w naszym domowym biurze. Pamiętaj o przerwach! Praca przed komputerem ma to do siebie, że psuje nam wzrok, dlatego bardzo ważne jest, aby co jakiś czas odchodzić od ekranu. Co jeszcze jest ważne?

Jak urządzić domowe biuro?

Jak urządzić domowe biuro?

Do biura będziemy potrzebować:

  • biurka 
  • krzesła
  • półek
  • szuflady
  • szafki 

Kupno odpowiednich mebli jest ważny z różnych powodów. Po pierwsze kwestia estetyczna. W ładnie urządzonym biurze będzie nam się pracowało lepiej, co przełoży się na jakość naszej pracy. Kolejna sprawa jest nasz komfort. Możemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy zagospodarować obok blisko siebie, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni szukać ich po całym naszym mieszkaniu.

źródło: Tabell

Dobranie odpowiedniego stylu

Każdy z nas lubi patrzeć na rzeczy, które ze sobą współgrają, a szczególnie w miejscu, gdzie spędzamy wiele godzin. Wybór nieodpowiednich mebli może również narazić nas na stres, frustrację oraz problemy zdrowotne. Ciągłe drgania stołem/biurkiem mogą nas irytować, co będzie się przekładało na efektywność wykonywanej przez nas pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamontowanie ładowarki indukcyjnej do naszego biurka, która pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca oraz czasu.

Odpowiednie materiały

Myśląc o stworzeniu własnego biura domowego, powinieneś postawić na jakość. Jednym z najlepszych materiałów są meble wykonane z dębu oraz stali. Ten rodzaj drewna charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Zarówno stoły jak i biurka wytrzymują nawet 15 lat! Najważniejszą zaletą jest sam wygląd drewna. Możliwość olejowania go pozwala na wykonanie blatu w różnych kolorach. Biurka dębowe wykonane z drzewa litego w stylu loftowym są obecnie “bestsellerem” wśród biurek. 

Olejowanie czy lakierowanie?

Naszym zdaniem olejowanie jest dużo lepszym wyborem. Olej twardy woskowy nie tylko nada kolor, ale również podkreśli naturalną strukturę drewna, uwidoczni jego usłojenie. Powstałe na blatach zarysowania są znacznie mniej widoczne niż na lakierowanej powierzchni, a te drobne po jakimś czasie mogą się zabliźnić. Poważniejsze uszkodzenia można usunąć, przeprowadzając częściową renowację, co w przeciwieństwie lakierowania jest niemożliwe. Możemy to wykonać sami bez interwencji specjalistów. 

Jak urządzić domowe biuro?
źródło: adobestock

Jak znaleźć odpowiednie meble? 

Polecamy korzystać z usług firm produkujących meble na zamówienie indywidualne. Firma Tabell to producent biurek, stołów, blatów, która może również wykonać meble pod wymiar klienta. A wszystko po to, aby zapewnić pełen komfort. Do każdej osoby pochodzimy indywidualnie, aby sprostać jego wymaganiom. 

Naszą główną misją jest połączenie nowoczesne designu z domową wygodą. Blisko 10 lat na rynku pozwoliło nam zdobyć wymagane doświadczenie, aby nasze produkty były dopracowane do perfekcji. 

Twoje domowe biuro z rąk profesjonalistów

Jak urządzić domowe biuro?

portal biznesowy

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.