Kobieca kreatywność w biznesie

Jaka jest kobieca kreatywność w biznesie? O różnorodności i inspirowaniu innych opowiada Anna Harężlak, podcasterka, wykładowca na WSB, autorka artykułów biznesowych.

Aby być spełnioną w życiu, warto robić to, co się kocha. Jesteśmy różne. Każda z nas ma swoją drogę, którą kroczy. Jedne spełniają się w roli menadżerki. Inne wolą pracę kreatywną. Jeszcze inne angażują się społecznie. Jaka jest kobieca kreatywność w biznesie? O różnorodności i inspirowaniu innych opowiada Anna Harężlak, podcasterka, wykładowca na WSB, autorka artykułów biznesowych.

Stoisz przed lustrem — co powiesz o kobiecie, którą widzisz?

Cześć Aniu, całkiem równa z Ciebie gościówa. Masz zawsze tyle fajnych pomysłów i inspirujesz inne kobiety. Jeszcze tylko mniej przejmuj się tym, co mówią o Tobie inni i będzie już naprawdę bardzo, bardzo dobrze. 

Co sprawiło, że dotarłaś do tego miejsca, w którym jesteś dzisiaj?

W mojej ocenie to ambicja i mój wrodzony upór. Jeśli chcę czegoś spróbować, to robię wszystko, żeby sprawdzić, jak to jest. Wolę żałować tej decyzji, że np. nie było warto, to jednak nie dla mnie, niż żałować, że nie spróbowałam i się nie dowiedzieć, jakby to było. 

Poza tym, na mojej drodze spotkałam dobrych ludzi, którzy mnie zawsze wspierali, kibicowali i to mnie zawsze budowało.

Dlaczego wykonujesz taki zawód?

Zapytałabym raczej, dlaczego robię to, co robię. Bo nie chcę się ograniczać do jednego zawodu. Pracuję w komunikacji wewnętrznej, wykładam na uczelni WSB. Działam społecznie, angażując się w kampanie wspierające np. osoby LGBT+. Po pracy jestem podcasterką Kreatywność w Biznesie, piszę artykuły, które znajdziecie na www.nareszcienaswoim.pl, szkolę. Robię to wszystko dlatego, że to lubię i bardzo mocno w to wierzę. Pomaganie innym i dzielenie się wiedzą, daje mi satysfakcję. Jest jak woda na młyn, napędza mnie to do dalszych działań i kolejnych projektów.

Kobieca kreatywność w biznesie

Od kogo/skąd czerpiesz inspiracje do działania?

Nie ma chyba takiej osoby. Słucham sporo podcastów, dużo czytam zarówno beletrystykę jak i literaturę biznesową. A najlepsze pomysły np. na artykuł, projekt w pracy czy na odcinek podcastu wpadają mi do głowy podczas biegania. 

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Odkąd pamiętam mam dużą uważność na drugiego człowieka. Empatia jest dla mnie bardzo ważna nie tylko w moim zawodzie. Ważny jest dla mnie rozwój, nigdy nie stoję w miejscu. Nie poddaję się zarówno w pracy jak i podczas biegania w śnieżycy. 

Jaką cenę ma Twój sukces?

Nie mam czasu na Netflixa i nie znam nowych serialowych hitów (uśmiech)

Co mówisz sobie w trudnych sytuacjach?

Mam kilka takich powiedzonek, ale te dwa chyba są najczęstsze w moim wydaniu:

„Psy szczekają, karawana jedzie dalej”
„Wstań, popraw koronę i zasuwaj”

Czy kryzys jest dla Ciebie szansą, czy zagrożeniem?

Chyba największym przełomem w moim życiu, jak w większości osób był początek pandemii i początek pracy zdalnej. Jestem osobą, której było wszędzie pełno. Biegałam po firmie albo z mikrofonem, albo z kamerą i nagle… cisza, mój salon i komputer. Dwa pierwsze tygodnie zajęła mi adaptacja do nowej rzeczywistości i nagle okazało się, że można pracować efektywniej. Mieć więcej pomysłów, koncentrować się na pracy Twórczej. Z każdej kryzysowej sytuacji można wyjść i wynieść z niej coś, o czym wcześniej nie miało się pojęcia. 

Kiedy spełniam marzenia, myślę…

Fajnie, że mam z kim. 

Moje życie to…

Niezliczona liczba pomysłów, inspiracji i chęci do działania.

Work Life Balance odnajduję…

W spędzaniu czasu z najbliższymi, ale też w gotowaniu, czytaniu książek i uwaga… w lataniu dronem najchętniej nad Warszawą, a potem w obróbce zdjęć. 

Życzę Ci, Drogi Czytelniku …

Życzę Ci, żebyś nie żałował/a brania życia w swoje ręce! Chcesz iść na kurs pływania jachtem – idź! Chcesz nauczyć się latać dronem – naucz się! Najwyżej Ci się nie spodoba, ale spróbowałeś/aś. 

Kobieca kreatywność w biznesie

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.