Kryzys w opiece medycznej

covid
Pandemia pozostawiła wszystkich bez wyjątku w zupełnie nowej, nieprzewidywalnej sytuacji. Jak wygląda obecnie sytuacja opieki medycznej? Co może być rozwiązaniem na kryzys w opiece medycznej? | Sabina Olesiak

Każdy z nas chce cieszyć się spokojnym i dostojnym życiem. Nie martwić się o pieniądze, cieszyć się rodziną i dziećmi, mieć dobry humor. Ale jak przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach, życie potrafi pisać różne scenariusze. Pandemia zachwiała poczuciem bezpieczeństwa Polaków, pozostawiła wszystkich bez wyjątku w zupełnie nowej, nieprzewidywalnej sytuacji. Jak wygląda obecnie sytuacja opieki medycznej? Co może być rozwiązaniem na kryzys w opiece medycznej? Czym są umowy dodatkowe?

Jak wygląda obecnie sytuacja opieki medycznej?

Ognisko wirusa Covid-19 w szpitalach i przychodniach w dużym stopniu sparaliżowały ich pracę. Zewsząd napływały informacje o dramatycznej sytuacji  w sektorze medycznym. Chodziło o brak wolnych miejsc w szpitalach dla pacjentów covidowych oraz cierpiących na inne choroby. Brak zapewnionej opieki osobom w stanie nagłym w przypadku problemów kardiologicznych czy też pacjenci z zawałem serca za późno trafiali do szpitala. Osoby wymagające niezwłocznie rehabilitacji np. po wypadku samochodowym nie miały zapewnionej opieki. Anulowano planowane wizyty, operacje, zabiegi kardiologiczne. Brakowało sprzętu medycznego (respiratorów), a także środków ochrony osobistej, tj. kombinezonów czy maseczek. Kryzys wywołany pandemią COVID-19 ujawnił wiele problemów związanych z ochroną zdrowia w Polsce.

Co może być rozwiązaniem na kryzys w opiece medycznej?

Kryzys związany z opieką zdrowotną zrodził niepokój wśród ludzi i coraz więcej osób zaczęło zastanawiać się nad zakupem ubezpieczenia na życie na zdrowie. Wybór takiego rozwiązania to rozsądne podejście, a zwarcie umowy ubezpieczenia w dzisiejszych czasach może być najlepszym rozwiązaniem. Polisa ma przynieść bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach. Mając ubezpieczenie mamy wolność i wybór. Człowiek, który dostaje pieniądze z polisy może jechać do specjalistycznej poradni i leczyć się prywatnie. Często jednak nie wiemy jakiego typu ochronę może zapewnić nam taka forma wsparcia. Niska świadomość ubezpieczeń życiowych może rzutować, na sposób w jaki zawieramy tego typu umowy. W dzisiejszej rzeczywistości rola doradcy ubezpieczeniowego jest bardzo istotna, by skorzystać z porady ekspertów z tej branży.  

Jakie zatem korzyści możesz mieć zawierając umowę ubezpieczenia na życie?

Polisa na życie może być zabezpieczeniem w wielu sytuacjach. W zależności od potrzeb zakres ochrony może być różny. Ubezpieczenie na życie chroni finansowo Twoich bliskich na wypadek Twojej śmierci. Nie będą oni musieli się martwić, w jaki sposób pokryć najpilniejsze wydatki, gdy Ciebie zabraknie. Spłata kredytu hipotecznego, utrzymanie dotychczasowego poziomu życia nie będzie stanowiła dla nich problemu, w szczególności problemy finansowego. Dodatkowo firmy ubezpieczeniowe oferują szereg umów dodatkowych, których celem jest ochrona Ciebie za życia.

kryzys

Dlaczego warto zadbać o umowy dodatkowe? Badania wykazują, że najczęściej obawiamy się wystąpienia poważnych zachorowań. W sytuacji dzisiejszej pandemii warto mieć pieniądze na leczenie własnych chorób. Statystyki wykazują, że w ciągu ostatnich 30 lat liczba zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie, a przykładowy koszt leczenia np. nowotworu piersi to kwota ok 150 000 zł. 

Dzięki umowie dodatkowe zachorowanie możesz otrzymać wsparcie aż do 800 000zł na swoje prywatne leczenie, by jak najszybciej wrócić do dotychczasowego poziomu życia.  Warto też poszukać rozwiązań dających dostęp do leczenia w najlepszych klinikach na świecie. Kiedy sytuacja już jest bez wyjścia a lekarze nie mogą zdiagnozować choroby, masz tę możliwość konsultacji i leczenia u najlepszych specjalistów na świecie. Rynek oferuje wiele możliwości. Wystarczy mieć pieniądze, by z nich skorzystać. 

Uszczerbek na zdrowiu, co to takiego?

Dzisiaj, pomoc finansowa jest bardzo istotna w sytuacji zdarzających się uszczerbków, takich jak np.: złamania, skręcenia, oparzenia.  Uszczerbków, które przytrafiają nam się wskutek codziennych obowiązków lub zdarzających się wypadków komunikacyjnych. Kiedy dostęp na SOR jest ograniczony, a wszystkie karetki zajęte pod Covid, ważne by posiadać ochronę, która zapewni Ci pomoc w sytuacji, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Wizyta lekarza w domu czy transport chorego do placówki medycznej nie musi już stanowić problemu, pod warunkiem że posiadasz polisę na życie. To możliwość prywatnego leczenia i wykonania wszystkich badań, operacji, które mogą okazać się jedynym wyjściem, by powrócić do pełni sił. Mając polisę – masz wybór i możliwości leczenia. Nie czekając w długiej kolejce, sam za środki wypłacone z polisy zorganizujesz proces rehabilitacji, zakupisz sprzęt medyczny czy wykonasz zabiegi w prywatnej klinice.  

Życie pisze różne scenariusze. Dlatego może dzisiaj warto się zatrzymać, by nakreślić kilka z nich, które diametralnie mogą zmienić nasze życie. Nieoczekiwany wypadek, choroba i co wtedy? Pomyśl o odpowiedzialności za siebie i za najbliższych. By zapewnić sobie i im bezpieczeństwo, rozważasz podpisanie polisy na życie wraz z umowami dodatkowymi. 


agent ubezpieczeniowy

Sabina Olesiak

Agent ubezpieczeniowy

Portal biznesowy portal dla biznesu portal ludzi biznesu

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.