Local e-Journalism Awards 2021

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych (dawniej Stowarzyszenie Prasy Lokalnej) ogłasza pierwszą edycję konkursu dziennikarskiego Local e-Journalism Awards 2021.

Local e-Journalism Awards 2021 | Pierwszy polski konkurs dla dziennikarzy i lokalnych portali internetowych

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych (dawniej Stowarzyszenie Prasy Lokalnej) ogłasza pierwszą edycję konkursu dziennikarskiego Local e-Journalism Awards 2021. To pierwszy w Polsce konkurs, który został zaadresowany tylko do dziennikarzy i wydawców lokalnych portali internetowych.

Myślę, że to historyczna chwila, taki znak czasów, w których przyszło nam funkcjonować. Świat mediów zmienia się w bardzo dynamiczny sposób. Dla niektórych może być dość zaskakujące, że adresujemy konkurs tylko do dziennikarzy i wydawców portali internetowych. Uznaliśmy jednak, że warto promować dobre wzorce w mediach zyskujących coraz większe zasięgi, mających wielu odbiorców i coraz istotniejszy wpływ na życie ludzi.

Dosyć powszechne są narzekania na niski poziom dziennikarstwa w internecie. Dochodzi do tego wielka skala trudności mediów lokalnych w procesie transformacji cyfrowej i adaptacji do nowych wyzwań stających przed nimi

– mówi prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych Piotr Piotrowicz.

Dosyć powszechne są narzekania na niski poziom dziennikarstwa w internecie. Dochodzi do tego wielka skala trudności mediów lokalnych w procesie transformacji cyfrowej i adaptacji do nowych wyzwań stających przed nimi

Zgłoszenia dotyczące publikacji z roku 2021 można nadsyłać do końca stycznia 2022 roku, wykorzystując formularze zgłoszeniowe opublikowane na stronie Konkursu.

Najbardziej prestiżową nagrodą będzie Nagroda Pro Bono Publico im. Stefana Bratkowskiego. Patronem wyróżnienia jest, za zgodą Rodziny, zmarły w roku bieżącym redaktor Stefan Bratkowski, wielki orędownik i przyjaciel mediów lokalnych.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż ta ważna nagroda nosi imię Stefana Bratkowskiego. Sam znałem redaktora Bratkowskiego i mogłem cieszyć się jego przyjaźnią. Był ikoną polskiego dziennikarstwa. 

 mówi Piotr Piotrowicz.

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.