Oaza Kobiecości | W drodze do kobiecej mocy

oaza kobiecości
Rozgość się wygodnie, popatrz na morze, skup myśli i weź pędzel umoczony w farbie. Zatrzymaj się na chwilę i połącz się ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Czy jest w naszym życiu miejsce na kreatywne i spontaniczne działania? Jak odnaleźć drogę do kobiecości? Poznaj Oazę Kobiecości

Oaza Kobiecości | Kobietom coraz trudniej jest znaleźć czas przeznaczony tylko dla siebie. Jesteśmy uczone, jak być silne, zaradne i jak realizować kolejne rutynowe zadania. Tak niewiele z nas znajduje czas, by dbać o swoją kobiecość, swój prawdziwy wewnętrzny spokój i dobre samopoczucie. W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się przywiązywanie uwagi do wyglądu zewnętrznego i kreowania swojego nienagannego wizerunku. Warto również zadbać o nasze piękno wewnętrzne i kobiece potrzeby z poziomu emocjonalnego. Jak my, kobiety czujemy się same ze sobą? Czy jest w naszym życiu miejsce na kreatywne i spontaniczne działania? Jak odnaleźć drogę do kobiecości?

Piękno jest w nas

Często słyszymy od kobiet takie wypowiedzi:

– Mam poczucie winy, gdy pozwalam sobie na dłuższy relaks i „nic nierobienie”.

– Nie umiem odmawiać, gdy ktoś prosi mnie o pomoc, nawet wtedy, gdy jestem bardzo zmęczona.

– Więcej satysfakcji daje mi pomaganie innym, niż dbanie o siebie.

– Ciężko jest mi prosić innych o pomoc, raczej radzę sobie z wszystkimi problemami sama.

– Już nie wiem, co jest dla mnie ważne i czego ja tak naprawdę potrzebuję?

Czy czujesz, że któreś z tych zdań z Tobą rezonuje?

Niestety żyjemy w czasach, w których codzienne przebodźcowanie sprawia, że stopniowo tracimy kontakt ze swoimi naturalnymi, kobiecymi potrzebami. Życie w napięciu i stresie skutkuje utratą naszej życiowej siły. Poza tym,  bardzo często nosimy w sobie niesłużące nam przekonania, niejednokrotnie zasłyszane jeszcze w dzieciństwie, na przykład o tym, że mamy być miłe, dobre i ułożone. Są to utrwalone myślokształty, które skutecznie blokują naszą odwagę do pozwolenia sobie na prawdziwą siebie. Zagłuszanie wołania wewnętrznego głosu, który ciągle próbuje przebić się, prowadzi nas ścieżkami życia, które nie są zgodne z naszą wewnętrzną prawdą. Zdarza się, Ważne jest, aby mieć poczucie, że kreujemy własną rzeczywistość.

Wyspa Gozo

Lekkość serca i poczucie spełnienia

Tak ważne jest dzisiaj, by stwarzać dla kobiet bezpieczne miejsca, w których będą mogły otwarcie dzielić się swoimi doświadczeniami, swoją życiową mądrością, ale też wzajemnie wspierać się i inspirować do świadomego życia. Każda z nas posiada w sobie dar inspiracji swoją obecnością i w naszej Oazie Kobiecości, którą stworzyłyśmy na małej, ale uroczej wyspie Gozo, chcemy Ci o tym przypomnieć.

Jest to miejsce, w którym będziesz miała czas na refleksję i rozpoznanie tego, co jest dla Ciebie tak naprawdę ważne, w tym momencie życia. W czasie grupowych kobiecych spotkań z life coachem spotkasz się ze swoją pięknie transformującą przestrzenią serca, która w czasie wyciszenia niejednokrotnie Cię zaskoczy. Oaza Kobiecości, to miejsce, w którym każda kobieta będzie miała okazję doświadczyć różnych technik uważności na sobie i odczuć ich natychmiastowe działanie lub po prostu wzbogacić swoją dotychczasową praktykę. Zaprosimy Was do głębokich relaksacji połączonych ze świadomym oddechem. Będziemy wizualizować nasze pragnienia i marzenia, schodząc na poziom podświadomości, po to, by ominąć przeszkadzający w manifestacji umysł.

Kolejną inspiracją, którą odnajdziesz w naszej oazie, będzie możliwość pozawerbalnego wyrażania siebie i swoich emocji poprzez arteterapię. Istotne jest, by łączyć się ze swoją intuicją i odkrywać głębsze poziomy swojej kreatywności w radosnym nastroju. Jest wiele dodatkowych korzyści płynących z doświadczania siebie poprzez ten rodzaj terapii. Na przykład rozładowanie stresu i napięć w ciele czy łączenie się z wyższymi poziomami świadomości.

Wyspa Gozo

Rozgość się wygodnie, popatrz na morze

A teraz przez moment poczuj i daj poprowadzić się słowom, które na kilka sekund zabiorą Cię na wyspę Gozo.

Rozgość się wygodnie, popatrz na morze, skup myśli i weź pędzel umoczony w farbie. Zatrzymaj się na chwilę i połącz się ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Usłysz, co chce Ci powiedzieć i wypowiedz to ruchem pędzla.

Tą drogą pójdziemy razem, zapraszając wdzięczność do naszej wspólnej kobiecej przestrzeni. Zbudujemy mapę marzeń oraz zapoznamy Was z tajnikami tworzenia osobistych mandali, które pomogą urzeczywistnić Wasze marzenia. Celebrować naszą kobiecość będziemy przy kojących dźwiękach muzyki, która zaprosi nas do kręgu intuicyjnego tańca. Swoją sensualność nasycisz, doświadczając aromaterapeutycznego masażu, kojącego ciało i karmiącego zmysły.

Oaza Kobiecości na wyspie Gozo

Oazę Kobiecości odnajdziesz na malowniczej wyspie Gozo, która przyciąga swoją dziką naturą i posiada magiczną transformującą moc. Uczestnicy wyjazdu, nie tylko będą mieć okazję zwiedzić prehistoryczne zabytki wyspy, ale również zasmakować regionalnych przysmaków Gozo. Zdrowe i świeże posiłki, oparte o lekką kuchnię wegetariańską, to ogromna korzyść dla naszego organizmu. Wyjazd ma charakter nie tylko rozwojowy, ale również wypoczynkowy. Dużo czasu spędzimy na piaszczystej plaży, karmiąc się promieniami słońca. Przewidujemy dla Ciebie kobiecą sesję zdjęciową na plaży, w której czasie zanurzysz się w swojej delikatnej sensualności. W czasie pobytu będziesz miała dostęp również do basenu, by schłodzić swoje rozgrzane upałem ciało.

Nasze 4-dniowe i 7-dniowe spotkania w kameralnej 8-osobowej grupie skierowane są zarówno do osób indywidualnych, jak i dla firm. Jest to ciekawa alternatywa dla pomysłów na wyjazdy integracyjne. Już nie możemy doczekać się, by Was tutaj pięknie ugościć.


Obraz zawierający zewnętrzne, niebo, plaża, podłoże

Opis wygenerowany przy bardzo wysokim poziomie pewności

Mariola Sienko

Psycholog i life coach. Jej praktyka terapeutyczna i coachingowa, to przede wszystkim kreowanie przestrzeni do odkrywania swojej wewnętrznej mocy. Możliwość pracy z kobietami z różnych krajów i kultur, rozpoczynając od Londynu w Centrum Rodzinnym „The Orchards”, poprzez Maltę i Sycylię, w holistycznych ośrodkach terapeutycznych, wyraźnie pokazała jej, że wszystkie kobiety mierzą się z bardzo podobnymi wyzwaniami życiowymi, a pielęgnowanie ich kobiecości jest kluczem do tego, by dotrzeć do swojego potencjału i pięknie rozkwitnąć.

Oaza Kobiecości

Bogusława Szczurek

Z zamiłowania artystka oraz pedagog związany z arteterapią. Jestem pasjonatką przygód.

Jej natura, dość nieposkromiona posiada nieustanny głód zgłębiania wiedzy z zakresu rozwoju osobistego.

Podróże do Ameryki Południowej pozwoliły jej spojrzeć na świat z wielu perspektyw.

W ciągu ostatnich lat zainicjowała powstanie kręgów dla Kobiet w Warszawie, których była współorganizatorem. Dzięki kreatywnej duszy i pasji do organizacji powstał projekt, który współtworzy pod nazwą Oaza Kobiecości.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie managementu i wspierania zarządu.


Artykuł partnerski na portal biznesowy

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.