Zatrzymaj wspomnienia na dłużej

Każde zdjęcie zatrzymuje wspomnienia na dłużej. O fotografii, zatrzymywaniu wspomnień na dłużej i pracy w różnych warunkach Sylwia Nastevska, fotograf

Fotografia pozwala zatrzymać wspomnienia na dłużej. Uchwycona ulotność w kilku kadrach pozwala nam cieszyć się chwilą również w przyszłości. Dobry fotograf potrafi pokazać nie tylko piękno, ale i emocje. Fotografia ma wiele oblicz. Może być portretowa, rodzinna, ciążowa czy biznesowa. Każda sesja fotograficzna opowiada inną, niecodzienną historię jej bohaterów. O fotografii, zatrzymywaniu wspomnień i pracy w różnych warunkach Sylwia Nastevska, fotograf w rozmowie z Elżbietą Jachymczak, redaktor naczelną Business Intelligence.

Stoisz przed lustrem- co powiesz o kobiecie, która widzisz?

Widzę kobietę, która nie jest pozbawiona kompleksów, ale uparcie dąży do wyznaczonego sobie celu. Mamę i żonę, która robiąc to, co kocha, jest kobietą szczęśliwą i spełnioną.

Co sprawiło, że dotarłaś do tego miejsca, w którym jesteś dzisiaj?

Przede wszystkim determinacja i duże samozaparcie poparte pracą i wsparciem najbliższych. 

Dlaczego wykonujesz taki zawód?

Wybrałam taki zawód, bo uważam, że praca powinna być nie tylko sposobem na życie, ale też pasją. Fotografia towarzyszyła mi od najmłodszych lat, zawsze uwielbiałam trzymać aparat w rękach i tworzyć magiczne kadry. 

Od kogo/skąd czerpiesz inspiracje do działania?

Główną inspiracją do działania są dla mnie inni fotografowie, których profile obserwuje na Instagramie, Facebooku. Udzielam się również na forach internetowych, gdzie zawsze mogę znaleźć pomysły, wskazówki i metody. Te wszystkie działania sprawiły, że staram się wykreować swój własny styl.   

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Najważniejsza jest dla mnie rodzina, ale nie ukrywam, że moja praca pozwala mi poczuć się spełnioną. Idąc za swoją pasją, można w życiu osiągnąć naprawdę wiele. Pracowitość i cierpliwość to czynniki, które pozwolą nam dojść do wyznaczonego celu, dlatego też te wartości powinny być obecne w życiu każdego z nas. 

Jaką cenę ma Twój sukces?

Aby osiągnąć sukces, musiałam wiele godzin poświęcić na naukę i praktykę. Niejednokrotnie zdarzało się, że wiele godzin mojej pracy szło na marne, ponieważ nie byłam zadowolona z końcowego efektu i zaczynałam wszystko od nowa. Musiałam rezygnować z wolnego czasu i odpoczynku, aby szlifować swoje umiejętności. Natomiast uważam, że ciężką pracą można osiągać zamierzony sukces

Sylwia Nastevska podczas sesji zdjęciowej dla Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości

Co mówisz sobie w trudnych sytuacjach?

Wyznaję zasadę, że po burzy zawsze wychodzi słońce i zawsze można znaleźć wyjście, nawet z najgorszej sytuacji. W trudnym dla mnie okresie zawsze mogę liczyć na moich najbliższych. 

Czy kryzys jest dla Ciebie szansa, czy zagrożeniem?

Uważam, że kryzys wywołuje pewne obawy, że coś może się nie udać i jest to dla mnie stresujące. Jednocześnie im bardziej coś mnie niepokoi, tym większą wzbudza to we mnie motywację do pokonania strachu. 

Kiedy spełniam marzenia, myślę…

…że jestem szczęśliwą kobietą, której udało się osiągnąć coś, czego sama jeszcze niedawno się nie spodziewała.

Moje życie to…

…rodzina, która o mnie dba i na każdym kroku mnie wspiera. Przyjaciele, którzy wydobywają ze mnie to, co najlepsze i przy których mogę być sobą. Pasja, którą rozwijam i dzięki niej poznaję ciągle nowych, wspaniałych ludzi, dla których wspomnienia mogę zatrzymywać na pięknych zdjęciach. 

Work Life Balance odnajduje…

…we wspólnym spędzaniu czasu z rodziną. Warto tu wspomnieć o tym, że to właśnie bliscy wprowadzają harmonię do naszego życia. Wspólne podróże, zabawy, wycieczki pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od obowiązków. Aktywność fizyczna dobrze wpływa nie tylko na ciało, ale również na naszą psychikę, dlatego warto wprowadzić choć trochę sportu do swojego życia. Istotną rolę odgrywa również odpoczynek, dzięki niemu możemy złapać równowagę, nabrać sił i z głową pełną pomysłów działać dalej. 

Życzę Ci, Drogi Czytelniku … 

… abyś spełniał swoje marzenia i nie poddawał się, bo osiągniecie sukcesu wniesie dużo radości do Twojego życia, a dążenie do wyznaczonego celu wkrótce zaowocuje.


Sylwia Nastevska

Fotograf

SESJE CIĄŻOWE, RODZINNE, DZIECIĘCE, KOBIECE

“Pozwól, że zatrzymam dla Ciebie najwspanialsze wspomnienia w bajkowych kadrach.”

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.