Sesja zdjęciowa w 5 krokach

Sesja zdjęciowa to wspaniała okazja, aby zatrzymać czas i utrwalić wspomnienia na długie lata. Jak się do niej przygotować? | Sylwia Nastevska

Sesja zdjęciowa to wspaniała okazja, aby zatrzymać czas i utrwalić wspomnienia na długie lata. Profesjonalne zdjęcia coraz bardziej zyskują na popularności, ponieważ każdy chce mieć czarujące, klimatyczne ujęcia i wyglądać na nich idealnie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to łatwa sprawa i tylko super kamera w rękach fotografa czyni cuda. Jednak przygotowanie do sesji zdjęciowej nie zawsze należy do najprostszych. Więc jak przygotować się do sesji, aby uzyskać piękne fotografie? Oto kilka zasad, które pomogą Ci pięknie wyglądać na zdjęciach.

Zacznijmy od terminu

Zarezerwuj termin i omów z fotografem najważniejsze szczegóły dotyczące rodzaju sesji. Nieważne czy będzie to lifestylowa sesja rodzinna, LoveStories czy profesjonalne portfolio modelingowe. Najważniejszy jest pomysł. Myślisz o stylu romantycznym z umiarkowaną elegancją? A może masz pomysł, by odzwierciedlić swoją codzienność, ale z lekką nutą erotyki? Pomysłów jest mnóstwo, więc musimy dokładnie wiedzieć, jak chcemy wyglądać i czego chcemy od fotografa. Po określeniu koncepcji sesji zdjęciowej będzie łatwiej wybrać termin i porę dnia. Musimy zadbać, aby w tym dniu nie mieć żadnych ważnych spraw do załatwienia, ponieważ objawy stresu będą widoczne zarówno w naszym zachowaniu, jak i na zdjęciach. Uśmiech i bycie sobą – to klucze do wyjątkowo udanych zdjęć. Ważne jest również ustalenie, czy sesja będzie się odbywać w studio, czy w plenerze. 

Płaski kalendarz biurkowy i zegar analogowy Darmowe Zdjęcia

Znajdź swoją wymarzoną stylizację

Po ustaleniu tematyki sesji zdjęciowej przygotuj stylizację. Zastanów się, jak chcesz wyglądać na fotografiach. Strój to bardzo ważny element, a jego dobór stanowi niemałe wyzwanie. Przygotowanie się do sesji zdjęciowej to dobra okazja, aby pobawić się w stylistę. Jeśli nie chcesz – skorzystaj z zasobów fotografa. Ważne jest jednak to, by ubrać się schludnie i wygodnie. Ubrania nie mogą krępować Twoich ruchów, powinny umożliwiać swobodne poruszanie się, zwłaszcza stroje dla najmłodszych. Biorąc udział w sesji rodzinnej, stroje wszystkich osób powinny być  spójne, w podobnych odcieniach. Pamiętaj, aby dobrać do ubrań odpowiednie dodatki: buty, biżuterię i różnego rodzaju akcesoria. Warto zaznaczyć, że stroje powinny być dobrane do okazji oraz miejsca sesji. W przypadku sesji noworodkowej i sesji ciążowej należy zapytać fotografa o posiadane przez niego stylizacje.

Magia makijażu

Nie jest żadną tajemnicą, że w dzisiejszych czasach wszystko można poprawić przy pomocy Photoshopa. Retusz to nieodłączna część pracy fotografa, która przekształca nasze zdjęcia w małe dzieła sztuki. Ale tak czy owak, makijaż odgrywa bardzo istotną rolę w każdej sesji zdjęciowej i naprawdę czyni cuda. Warto umówić się na profesjonalny makijaż, ponieważ wizażystka podkreśli wszystkie Twoje walory, dzięki czemu będziesz czuć się pięknie na każdym zdjęciu. Oczywiście, minimalne obróbki tj. zmiana barwna fotografii, kadrowanie, poprawa szczegółów zawsze będą, ale im mniej Photoshopa, tym zdjęcia będą wyglądać bardziej naturalnie. Makijaż do zdjęć powinien być inny niż ten na co dzień. Z reguły jest mocniejszy i wyrazisty. Należy również zadbać o odpowiednią fryzurę. Niezależnie od rodzaju sesji powinna być ona starannie wykonana, aby nie stwarzać pozoru nieładu na głowie.

Atrakcyjna młoda kobieta w gabinecie kosmetycznym Darmowe Zdjęcia

Zrelaksuj się i bądź sobą

Sesja zdjęciowa to ogromna przyjemność, dlatego w dniu sesji trzeba zadbać o dobry wypoczynek.  Pamiętaj, że odpowiednia ilość snu zapewni Ci świeży i promienny wygląd. Bardzo ważne jest także zjedzenie lekkiego posiłku, który dostarczy Ci energii i sprawi, że Twoja sylwetka zachowa naturalne kształty. Podczas sesji zdjęciowej bardzo ważne jest nasze pozytywne nastawienie oraz zaufanie do fotografa. Pozowanie przed kamerą ma sprawiać przyjemność, więc nie powinno powodować żadnego stresu.

Sztuka pozowania a sesja zdjęciowa

”Zupełnie nie umiem pozować”, “jestem niefotogeniczna”, “beznadziejnie wychodzę na zdjęciach”. Słowo “pozowanie” często budzi paraliż i wywołuje panikę. Aby dobrze czuć się przed obiektywem, nie trzeba być profesjonalną modelką. Poćwicz przed lustrem, oswój się ze swoim ciałem i tym jak się prezentujesz. Warto popracować nad emocjami, nauczyć się radzić sobie ze stresem i zachowywać się przed obiektywem w sposób naturalny. Wtedy swoboda pozowania przychodzi już sama. Pamiętaj, że fotograf zna się na rzeczy i zawsze podpowie, jak się ustawić, co zrobić z rękami, gdzie patrzeć i kiedy trzeba się uśmiechać. Wyluzuj się i zaufaj profesjonaliście.

 Skład i redakcja tekstu: Kateryna Kuskova

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.