Jaki jest Damski Punkt Widzenia?

3 kwietnia w ZaKładka Bistro de Cracovie odbyło się już trzecie spotkanie z cyklu Damski Punkt Widzenia. O czym rozmawiały kobiety? Czego dowiedziały się uczestniczki spotkania? Jakie tematy poruszyły prelegentki? Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

W dzisiejszym, zabieganym świecie kobieta marzy o chwili odpoczynku i czasu tylko dla siebie. W Krakowie jest takie miejsce, gdzie w niedzielne popołudnie, raz w miesiącu kobiety mogą odpocząć, zyskać cenną wiedzę i zjeść pyszną kolację. 3 kwietnia w ZaKładka Bistro de Cracovie odbyło się już trzecie spotkanie z cyklu Damski Punkt Widzenia. O czym rozmawiały kobiety? Czego dowiedziały się uczestniczki spotkania? Jakie tematy poruszyły prelegentki? Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Skąd pomysł na cykl spotkań Damski Punkt Widzenia?

Damski Punkt Widzenia to cykl kobiecych spotkań w Krakowie, którego jestem inicjatorką i kreatorką. Zapraszam do mojej przestrzeni wszystkie kobiety, z którymi rezonuje idea Damskiego Punktu Widzenia. Ma ona na celu budowę społeczności kobiet chcących żyć świadomie. Dotykamy tematów prawa, bankowości, testamentów, marzeń, zdrowia, poczucia wartości, pewności siebie i wiele innych. Każde spotkanie daje też przestrzeń na networking, budowanie relacji, nowe znajomości. Spotkania organizuję raz w miesiącu w mojej restauracji ZaKładka Bistro de Cracovie w krakowskim Podgórzu.
W ramach DPW dotykamy 3 ważnych dla nas przestrzeni:

  • umysłu,
  • ciała, zdrowia i urody,
  • oraz wiedzy praktycznej.

Prelekcje są prowadzone przez kobiety, które łączy pasja rozwoju osobistego, zamiłowanie do zdrowego stylu życia oraz wiedza specjalistyczna, którą chcą dzielić się z innymi kobietami. – opowiada Renata Targosz, pomysłodawczyni spotkań. 

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczestniczek oraz networkingu. Każda z pań miała „swoje 5 minut” na przedstawienie się i opowiedzenie, czym się zajmuje, po co przyszła i kogo potrzebuje do współpracy. Większość pań to kobiety biznesu. Wśród nich są m.in. Ambasadorki Kobiecej Przedsiębiorczości.

od lewej: Alina Roszczyńska, Edyta Bobińska, Renata Targosz, Beata Morsztyn

Jakie tematy poruszyły prelegentki?

Jako pierwsza, prelekcję wygłosiła Edyta Bobińska, z wykształcenia specjalista ds. marketingu, z zawodu bankowiec i ekonomista. Poruszyła temat „Produkty bankowe a spadek, testament, wypłata pieniędzy – czy to działa?” Uczestniczki uzyskały odpowiedzi m.in. na takie pytania:

  • Jak szybko i bezpiecznie wypłacić pieniądze z konta Osoby Zmarłej? 
  • Co to jest Zapis na Wypadek Śmierci? 
  • Gdzie i jak szukać rachunków Osoby Zmarłej? 
  • Co dzieje się z kontem, gdy nie ma Spadkobiercy?
  • Jak funkcjonują produkty indywidualne i wspólne w banku?
fot. Anna Maria Potok

W przerwie toczyły się rozmowy. 

Dużo ciekawych informacji dowiedziałam się dziś na temat spadków i zapisów na wypadek śmierci. Jestem prawnikiem i ten temat jest dla mnie wyjątkowo ważny. Uświadomiłam sobie, że muszę zabezpieczyć już dziś swoje dzieci, aby nie zostawić ich z problemem na potem.

– mówi Magda, jedna z uczestniczek spotkania.

Czy wiesz, czym jest Prawo Zwierciadła?

Na to pytanie odpowiedzi udzieliła Alina Roszczyńska, mówca motywacyjny, trener przywództwa i coach. Alina wiedzę zdobyła od Johna C. Maxwella, Christiana Simpsona, Nicka Vujicica, Lesa Browna oraz innych doskonałych nauczycieli. Podczas spotkania Damski Punkt Widzenia #3 mówiła o Prawie Górnej Granicy i Prawie Zwierciadła. Uczestniczki poznały kroki do zbudowania własnego wizerunku. Okazuje się, że prowadzenie dialogu wewnętrznego jest kluczem do sukcesu. Alina mówiła:

Uważaj na to, co mówisz. Porównuj się do siebie z wczoraj. Znajdź 5 min czasu na refleksję, co możesz jutro zrobić lepiej. Stań przed lustrem i powiedź sobie „jesteś najlepsza”, „dam radę”. Rób to, co chcesz robić. Miej marzenia. Uważaj na słowa „nie potrafię tego zrobić”. Jeśli trudno jest Ci skupić się na sobie, to dowartościowuj inne osoby. Pomagaj innym. Taka postawa spowoduje, że staniesz się lepszą osobą. 

fot. Anna Maria Potok

Uczestniczki dostały kartki do samodzielnych przemyśleń. Miały również odpowiedzieć sobie na pytanie: „W jakim stopniu oceniasz dziś siebie? (w skali 1-10). To, że Ty dziś oceniasz siebie na 8, otoczenie ocenia Cię niżej. Być może na 6 lub nawet na 4. 

Pamiętaj!

Jesteś najlepszym odbiciem samej siebie.

Przyszłam dzisiaj, ponieważ po zapoznaniu się z programem poczułam, że powinnam tutaj być. Udało mi się zdobyć ostatni bilet. To był bardzo dobry pomysł. Prelekcja Aliny spowodowała u mnie poruszenie wewnętrzne i refleksję. Zakładam, że pojawię się również na kolejnym spotkaniu z cyklu Damski Punkt Widzenia.

– mówi Małgorzata Klewska

Był umysł, przyszedł czas na ciało

Beata Morsztyn, edukatorka zdrowia całkowitego, Ambasadorka Kobiecej Przedsiębiorczości poruszyła temat „Wiosenny detoks — sposób na codzienną energię, dobre zdrowie i piękny wygląd”.  Uczestniczki otrzymały odpowiedź na pytania, kiedy organizm mówi nam, że pora na detoks? Jeśli pojawiają się poniższe objawy, warto rozważyć zrobienie detoksu.

  • ciągłe zmęczenie, 
  • niewysypianie, 
  • czujemy się ociężale, 
  • mamy spadek energii, 
  • łapiemy infekcje, i
  • wypadają nam włosy, 
  • odczuwamy dużą nerwowość, 
  • i wiele innych.

Pojawiło się bardzo wartościowe zdanie — post jest czasem oczyszczenia mentalnego i cielesnego.

Idealnie wpasowało się w obecny czas. 
fot. Anna Maria Potok

Wybrzmiało wielokrotnie słowo „odpowiednie nawadnianie”. Co to oznacza? Każdego dnia powinniśmy pić odpowiednią ilość wody. Najlepiej ze szklanych butelek czy szklanek. Wspaniale sprawdzają się miedziane naczynia do przechowywania wody. Jak policzyć odpowiednią ilość spożywanej wody dziennie? Wzór jest prosty.

30 ml na 1 kg masy ciała

Dobrze jest pić ciepłą wodę. Woda eliminuje toksyny z organizmu. 

Nawadnianie jest podstawą codziennego funkcjonowania organizmu, a przy detoksie to podstawowy element. Jeśli chcesz zachować dobre zdrowie, regularnie oczyszczaj organizm, przynajmniej raz/dwa razy do roku (wiosna/jesień). Osoby chore powinny to robić zawsze po okiem lekarza. Detoks na diecie powinien trwać 10-14 dni, na głodówce soki i woda 3-5 dni. W tym czasie uruchamia się mechanizm samo naprawczy w organizmie. 

Zaciekawiły mnie tematy prelekcji. Jestem obecnie na etapie zdobywania wiedzy i chciałam się czegoś dowiedzieć. Lubię obserwować ludzi i świat. Dużo jest teraz trenerów i coachów. Staram się wybierać tych najbardziej wartościowych, dlatego dziś tutaj jestem.

– dodaje R’Oksana Suchowiecka

Kolejne spotkanie z cyklu Damski Punkt Widzenia już 8 maja. Szczegóły znajdziesz tutaj.

KONTAKT

Redakcja

Business Intelligence

Wydawca

Marshal Academy Sp. z o.o

Zapisz się do newslettera

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.